2010 Gegužės 03

Informacinės technologijos

Dar vienas neskaidrus projektas

veidas.lt

Vienas didžiausių – apie 112 milijonų litų vertės – informacijų technologijų projektų šalies savivaldybėse galėjo būti neskaidrus, perspėjo ūkio ministras Dainius Kreivys.

Savivaldybės, vykdydamos apskaitos sistemų, veiklos, finansinių ir materialinių išteklių valdymo sistemų diegimo paslaugų pirkimus, galėjo susitarti su vienu ar keliais potencialiais tiekėjais. Apie tai Ūkio ministeriją informavo tyrimą atlikusi Viešųjų pirkimų tarnyba, pranešė ministerija.

“Yra ženklų, perspėjančių, kad viešieji pirkimai, vykdant projektą, gali būti atlikti nekompetentingai, o stambios sumos iššvaistytos”, – sakė D.Kreivys.

Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus atstovė Laura Šebekienė BNS sakė, jog šiemet visos 60 šalies savivaldybių skelbė konkursus, ir šiuo metu vyksta jų procedūros.

“Tai pirkimai pagal programą, kurią kuruoja Vidaus reikalų ministerija. Numatyta, kad iki 2011 metų visos savivaldybės turi įsivesti naujas apskaitos sistemas, ar jas patobulinti, kad suvienodėtų buhalterinė apskaita, finansinių, materialinių išteklių apskaita”, – aiškino L.Šebekienė.

Tačiau įtarimų, anot jos, kilo pamačius, jog kai kurių savivaldybių skelbtų konkursų sąlygos buvo vienodos, nors jų turimos sistemos – skirtingos.

“Vieni turi vienokią informacinę sistemą, bazę – tarkime, vienokius serverius, kitos savivaldybės – kitokius. Viešųjų pirkimų tarnyba kol kas pasižiūrėjo dalį savivaldybių – bet žada žiūrėti visas – ir mato, kad ten yra paruoštos vienodos sąlygos skirtingiems serveriams”, – sakė L.Šebekienė.

Pasak ministerijos, įtariama, kad savivaldybės nustatė tokius techninius reikalavimus, kurie gali dirbtinai riboti konkurenciją, be to, kai kurios techninės specifikacijos yra identiškos. Tai sukėlė įtarimą, kad sąlygas galėjo paruošti iš anksto pasirinkti tiekėjai. Viešųjų pirkimų tarnyba toliau tikrins konkursus.

D.Kreivys kreipėsi į Finansų ir Vidaus reikalų ministerijas. Pastaroji institucija atsakinga už priemonę “Viešojo administravimo subjektų sistemos tobulinimas”, pagal kurios programą skelbiami konkursai.

Ūkio ministerija įspėja, kad dėl galimų pažeidimų gali projektas gali būti neįgyvendintas arba jis užtrukti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...