2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Prezidentė paragino šalies piliečius dalyvauti rinkimuose ir teigė, kad jai nebuvo sunku apsispręsti

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina Lietuvos gyventojus balsuoti savivaldos rinkimuose ir teigia, kad jai pačiai nebuvo sunku apsispręsti, už ką atiduoti savo balsą.

Sekmadienio rytą D.Grybauskaitė anksčiausiai iš aukščiausių šalies vadovų atvyko balsuoti į Vilniaus Gedimino technikos universiteto rūmuose įsikūrusią Saulėtekio rinkimų apylinkę.

“Kviečiu visus nepatingėti sekmadienį ateiti ir balsuoti, nes vis dėlto ši valdžia, savivaldybės, yra arčiausiai žmogaus ir daugiausiai gali padaryti žmogui. Taigi, kiekvienas pilietis gali išsirinkti valdžią sau ir paskui pareikalauti, kad ta valdžia gintų kiekvieno mūsų piliečio interesą”, – įmetusi balsavimo biuletenį į balsadėžę žurnalistams sakė prezidentė.

Ji neatskleidė, už ką – partinius ar savarankiškus kandidatus – atidavė savo balsą.

“Ne, nebuvo”, – paklausta, ar sunku buvo apsispręsti, sakė D.Grybauskaitė.

Kartu šalies vadovė sakė, jog džiaugiasi, kad atsiranda konkurencija partijoms ir pabrėžė, jog permainos šalyje priklauso nuo pačių žmonių, nes jie turi ne tik rinkti, bet ir kontroliuoti savo išrinktą valdžią.

“Permainos, be jokios abejonės, bus, ar jos bus drastiškos, ar didžiulės, tikėtis taip greitai nereikėtų. Tai, kad atsiranda konkurencija partijoms, džiaugiuosi, kad žmonės pagaliau pradeda suprasti, jog savivaldos valdžia yra jų valdžia ir labai noriu tikėti, kad žmonės tą savo demokratine teise pasinaudos”, – sakė D.Grybauskaitė.

“Permainos priklauso nuo pačių žmonių, jie ne tik turi išsirinkti, bet ir kontroliuoti, ir reikalauti iš savo išrinktų politikų, kad jie dirbtų būtent jiems. (…) Šiuo metu savivalda turi labai daug teisių ir labai mažai pareigų, ir tik demokratinis rinkėjas demokratinėje valstybėje gali kontroliuoti šią valdžią”, – kalbėjo šalies vadovė.

Ji sakė besidžiaugianti, kad Lietuvoje vyksta eksperimentas leidžiant rinkimuose dalyvauti nepartiniams kandidatams, bet kartu pabrėžė, jog “čia visko gali būti ir eksperimentas yra eksperimentas”.

D.Grybauskaitės nuomone, ateityje bus grįžta prie tiesioginių merų rinkimų idėjos. “Ne tik mero, bet galbūt ir seniūno, vis dėlto valdžia turi būti kuo arčiau žmogaus”, – sakė šalies vadovė.

Lietuvoje sekmadienį vyksta eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai. Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų naujai ketverių metų kadencijai varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-yje savivaldybių renkama per 1526 tarybų nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...