2010 Balandžio 16

Dalia Grybauskaitė

Iki suvaldytos korupcijos – ilgas kelias

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuvai reikia nueiti dar ilgą kelią, kol bus suvaldyta korupcija. Tokią šalies vadovės poziciją penktadienį perdavė jos atstovas spaudai po D.Grybauskaitės susitikimo su nevyriausybinės organizacijos “Transparency International” valdybos pirmininke Huguette Labelle (Uget Label).

Ši organizacija paskutiniame korupcijos suvokimo indekse Lietuvai skyrė 4,9 balų įvertinimą. 5 balai yra riba, kurią peržengus teigiama, kad korupcija šalyje yra suvaldyta.

“Viena dešimtoji procento yra labai daug, yra didžiulis kelias, kurį dar reikia nueiti šaliai, kai iš tikrųjų galima peržengti 5 proc. šio indekso ribą ir traktuoti, kad šalis valdo korupciją”, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentės atstovas Linas Balsys.

Jo teigimu, D.Grybauskaitė mano, kad Lietuva turėtų dėti daugiau pastangų užtikrindama skaidrumą politinių partijų finansavime ir viešųjų pirkimų srityje, ugdyti pilietiškumą ir nepakantumą korupcijai, kad nebūtų baiminamasi suteikti informaciją apie korupcijos atvejus.

“Prezidentė pabrėžė, kad tos valstybinės institucijos, kurios ypatingai atsakingos už kovą su korupcija ir yra prezidentės pavaldumo srityje, tiesiogiai prezidentės kuruojamos, – ir Valstybės saugumo departamentas, ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, ir Generalinė prokuratūra – būtent tų institucijų darbas turi būti dar labiau gerinamas”, – teigė L.Balsys.

H.Labelle savo ruožtu nepateikė labai konkrečių Lietuvos padėties korupcijos srityje vertinimų, tačiau išsakė optimizmą dėl ateities – esą “prezidentės dėmesys šiai problemai, ne tik trumpalaikis, bet prioritetas visai kadencijai, yra geras rodiklis ateities sėkmei”.

“Manau, kad dabar Lietuvoje laikas kitam postūmiui, kalbant apie judėjimą į priekį, ir manau, kas sąlygos tam įvykti yra. Aš manau, Lietuva bendrai palyginus juda gerai”, – sakė Lietuvoje prezidentės kvietimu viešinti H.Labelle.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...