2010 Birželio 10

Kazokiškių savartynas

Prezidentė: atliekas reikia tvarkyti nepažeidžiant žmonių interesų

veidas.lt

Reaguodama į Kazokiškių sąvartyno kaimynystėje gyvenančių žmonių skundus ir atkreipdama dėmesį į atliekų tvarkymo problemas visoje šalyje, prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kazokiškių sąvartyne ir susitiko su Kazokiškių kaimo bendruomene.

„Atliekų tvarkymui artimiausius penkerius metus turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Iš ES fondų tam Lietuva gauna labai dideles sumas pinigų. Turime galimybę atliekas tvarkyti moderniai ir nepažeidžiant žmonių interesų. Lėšos turi būti panaudotos efektyviai, kitaip gali tekti mokėti dideles baudas, o nuo to nukentės visi Lietuvos gyventojai”, – teigia prezidentė.

Prezidentūros spaudos tarnybos arch.

Gyventojai, pasak prezidentės, neturi būti sąvartynų keliamų problemų įkaitais, kaip atsitiko su Kazokiškių sąvartyno apylinkėse gyvenančiais žmonėmis, kurie penktus metus varsto įvairių valdžios institucijų duris, bandydami užsitikrinti galimybę gyventi saugioje aplinkoje.

Prezidentė ragina už aplinkosaugą ir sveikatos priežiūrą atsakingus ministrus sugriežtinti sąvartynų veiklos kontrolę, peržiūrėti kvapų ir oro kontrolę reglamentuojantį Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymą ir ieškoti galimybių atlikti operatyvius laboratorinius kvapų vertės tyrimus.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad komunalinių atliekų kaupimas ir vertimas sąvartynuose negali būti vienintelis atliekų šalinimo būdas. Pasak prezidentės, būtina kurti efektyvią atliekų rūšiavimo, perdirbimo ir deginimo sistemą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rasa Rasa rašo:

    Apie 40% visų išmetamų atliekų yra eksplotacinės atliekos, kurias galima perdirbti, arba teisingai išrūšiuoti taip, kad neužterštų gamtos. Kas nežinote kur atiduoti eksplotacines atliekas – motomanai.lt/uz_gamta


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...