2010 Balandžio 27

Šiukšlės

“Darom 2010″ taškuose formuojasi sąvartynai

veidas.lt

Vilniuje aplinkos švarinimo akcijos “Darom 2010″ šiukšlių surinkimo taškuose, iš kurių buvo vežamos atliekos, pradėjo formuotis nauji savavališki sąvartynai. Pasak sostinės vicemero, socialdemokrato Romo Adomavičiaus, juose šiukšlėmis atsikrato tiek vilniečiai, tiek miesto įmonės.

Šiukšlių išvežimą apsunkina tai, kad daugumoje taškų sukauptos labai skirtingos atliekos – padangos, seni baldai ar statybinės medžiagos, todėl iš tų pačių taškų šiukšles tenka surinkti skirtingiems automobiliams ir vežti į skirtingas vietas.

“Atėjo pirmadienis. Šiukšlių kalnas niekur nedingęs. Antradienis – šiukšlių kalnas tebėra, tik dar didesnis, nes aplinkiniai gyventojai ėmė vilkti savo šiukšles. Trečiadienis – šiukšlių dar daugiau, šalia miške surastų 12-os senų padangų, prikrauta dar 18-a. Atrodo, vairuotojai, iš savo garažų atrideno. Be to, iš kažkur atvilkta ir sena sofa. Ketvirtadienis – minėtas šiukšlių kalnas ima panėšėti į naujai besiformuojantį sąvartyną”, – redakcijos tinklaraštyje pastebi ir savaitraščio “Veidas” vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas.

Už šiukšlinimą fiziniams asmenims gresia baudos iki 2 tūkst. litų, tačiau pasak R.Adomavičiaus, kol kas nubaustų asmenų nėra.

Iš viso Vilniuje surinkta dešimtadalis visų balandžio viduryje vykusios akcijos “Darom 2010″ savanorių Lietuvoje surinktų šiukšlių – šalyje surinkta apie 10 tūkst. tonų šiukšlių, tuo metu Vilniuje iš 261 surinkimo taško surinkta daugiau nei tūkstantis tonų.

Akcijos “Darom 2010″ organizatoriai yra sakę, jog šiukšles jie įsipareigojo surinkti iš 1800 registruotų taškų, tuo metu neregistruotose vietose atliekų maišus palikę žmonės turėtų patys pasirūpinti jų išvežimu, kreiptis dėl to į savivaldybes, seniūnijas, kadangi šiukšliavežės nerinks visų pakelėse paliktų šiukšlių maišų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rasa Rasa rašo:

    Visas atliekas reikia rūšiuoti teisingai. Kas penktas Lietuvos gyventojas nežino kaip teisingai rūšiuoti atliekas, kur ką priduoti, dažnai dėl to verčia viską į artimiausią griovį. Jeigu esate tas penktas tai info jums – motomanai.lt/uz_gamta


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...