2011 Birželio 20

Premjero ambicijos kovoti su kontrabanda neaušta

veidas.lt

BFL

Tyrimo duomenys, rodantys, kad Lietuvos gyventojų palankumas kontrabandai šiemet išaugo, nenumalšina Vyriausybės ryžto kovoti su šiuo reiškiniu.

“Aš vertinu kontrabandą labai neigiamai, nežinau, kaip buvo užduotas klausimas, man sunku būtų komentuoti tyrimo duomenis. Akivaizdus dalykas, kad kontrabanda yra reiškinys, kuris pakankamai skaudžiai veikia sąžiningos konkurencijos sąlygas ir tuo pačiu kenkia visai tolesnei mūsų ekonomikos raidai. Tai reiškia, kad tai kenkia ir naujų darbo vietų atsiradimui, ir kovai su nedarbu”, – sakė Premjeras Andrius Kubilius pirmadienį Vyriausybėje.

Šiemet yra užsibrėžtas tikslas iš “šešėlio” ištraukti milijardą litų. “Mūsų biudžeto planas, apimantis ir papildomą pajamų surinkimą iš šešėlio ir kontrabandos, yra vykdomas pakankamai neblogai, bet tai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti. Yra dalykų, kuriuos turime stiprinti ir gerinti”, – sakė A. Kubilius.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto iniciatyva bendrovės “Spinter tyrimai” balandį atliktas reprezentatyvus gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad šiemet degalų, alkoholio ir cigarečių kontrabandą bei nelegalų jų vartojimą pateisino net 66 proc. apklaustųjų. Pernai šis rodiklis siekė 61 proc., tuo tarpu 2004 m. – tik 48 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...