2010 Liepos 27

Kontrabanda

VRM parodė muitinei kelius, kur ieškoti pinigų kovai su kontrabanda

veidas.lt

Vidaus reikalų ministerija pateikė Muitinės departamentui (MD) rekomendacijas ir turimą aktualią informaciją, reikalingą dalyvauti konkurse pretenduojant į Europos Sąjungos paramą stiprinti kontrabandos kontrolę muitinės postuose. MD iki rugsėjo 15 dienos turi galimybę kartu su Rusijos Federacija parengti ir pateikti rentgeno kontrolės sistemos įrengimo pasienio kontrolės punktuose projekto paraišką.

Pasak Raimundo Palaičio, Lietuvai būtų labai naudinga, kad MD šį kartą suskubtų sudalyvauti programoje. „Kartą jau buvo praleista proga įsigyti tokią kontrolės įrangą, o kiekvieni uždelsti metai – tiek, ir dar ilgiau, užtrunka visos procedūros, o kur dar pirkimai, sistemos įrengimas ir t.t. – nuostoliai šaliai. Tarkime, Baltarusija, sudalyvavusi Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programoje, jau sulaukė Europos Komisijos patvirtinimo, ir po metų kitų Lietuvos ir Latvijos pasienio kontrolės punktuose Baltarusijos pusėje jau turės taip reikalingą įrangą – 2 rentgeno sistemas. Tuo tarpu iš Lietuvos pusės tokio kreipimosi nebuvo. Dabar svarbu nepavėluoti ir neprarasti palankios progos pasinaudoti galimybe gauti lėšų iš kitos programos“, – sakė ministras.

Praėjusią savaitę vykusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio ir Rusijos Federacijos regioninės plėtros ministro Viktoro Basargino susitikimo metu buvo tariamasi dėl efektyvesnių priemonių kovojant su akcizinių prekių kontrabanda ir nelegalia jų apyvarta. Viena iš tokių priemonių paminėtas rentgeno kontrolės sistemų įsigijimas ir įrengimas pasienio su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi postuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...