2010 Liepos 23

Atlyginimai

Premjeras savo žodžių neatsiima

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius, nepaisydamas medikų ir mokytojų profesinių sąjungų reikalavimų paneigti teiginius, jog viešajame sektoriuje taupymas mažesnis dėl nemažėjusių jų atlyginimų, laikosi savo.

Premjeras tvirtina, jog imant bendrą vidurkį, praėjusiais metais medikų ir pedagogų atlyginimai išliko nepakitę, kai tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuje algos mažėjo.

“Paimkit statistikos duomenis ir pamatysit, kad praėjusių metų pradžioje medikų ir mokytojų atlyginimai kilo, paskutinį metų ketvirtį šiek tiek mažėjo, bet metų rezultatas yra toks, kad praktiškai beveik nesikeitė”, – penktadienį žurnalistams sakė premjeras.

Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius žurnalistams tvirtino, jog premjeras ir profesinių sąjungų atstovai kalba apie skirtingus dalykus – esą premjeras savo teiginius grindžia bendru metų vidurkiu, tuo metu profesinės sąjungos turi mintyje konkrečius atlyginimų svyravimus.

“Premjeras kalba apie vidutinį atlyginimą, vidurkius. Kalbant apie vidurkį nereiškia, kad kažkas kažkur nesumažėjo. Tik galima primint, kad gydytojų atlyginimai nuo 2006 metų didėjo labiausiai iš visų gyventojų sluoksnių, ir jie gerokai pralenkė valdymo sektoriaus atlyginimus. Su mokytojų atlyginimais yra tas pats – statistinio vidurkio pokyčiai yra labai nedideli, tie, kurie sako, kad mokytojų atlyginimai mažėjo, yra linkę susitelkti į paskutinį praėjusių metų ketvirtį, kai jie šiek tiek mažėjo, bet jie linkę pamiršti, kad pirmus tris ketvirčius mokytojų atlyginimai didėjo”, – sakė V.Valentinavičius.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija penktadienį išplatino pareiškimą, kuriuo premjerą A.Kubilių kaltina kiršinant visuomenę ir reikalauja paneigti teiginius, jog taupymas viešajame sektoriuje mažesnis nei privačiame dėl esą nemažintų mokytojų ir medikų atlyginimų.

“Premjere, liepos 22 dienos interviu Žinių radijui Jūs pasakėte, kad bendrai viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos mokytojų ir gydytojų algos. Be to, Jūs teigėte, kad mokytojams atlyginimai 2009 metais net išaugo. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga Jūsų klausia, kodėl taip akivaizdžiai klaidinate visuomenę ir ją kiršinate?” – atvirame laiške premjerui rašo švietimiečiai.

Premjeras A.Kubilius ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė, kad bendrai viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos mokytojų ir gydytojų algos.

Tai ministras pirmininkas sakė reaguodamas į prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką, kad viešajame sektoriuje didelio taupymo kol kas nematyti.

Po tokių premjero pareiškimų su reikalavimu juos paneigti kreipėsi ir Lietuvos gydytojų sąjunga. “Labai negarbinga, kai politinės batalijos atsisuka prieš tuos, kurie nedalyvauja politikoje, kasdien dirba visiems gyvybiškai svarbų ir pasiaukojamą darbą. Tokie vieno iš aukščiausiųjų valstybės pareigūnų pareiškimai žeidžia medikus ir kelia nesantaiką visuomenėje”, – sąjungos išplatintame pareiškime sakė LGS prezidentas Liutauras Labanauskas.

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija paneigdama premjero žodžius išplatino informaciją, jog per 2009-2010 metus sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų atlyginimai vidutiniškai sumažėjo daugiau nei 10 procentų.

SAM duomenimis, per 2009-2010 metus sveikatos priežiūros įstaigose dirbančio personalo vidutinis darbo užmokestis sumažėjo daugiau nei 10 proc., o sistemą finansuojančio Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas – 14,5 procento.

“Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad tuo pat metu šalies gydymo įstaigoms brango šildymas, elektra, vaistai ir medicinos priemonės, o taupymo režimu gyvenanti valstybė pirmąkart istorijoje sumažino apmokėjimo už sveikatos paslaugas vertės balą”, – rašoma ministerijos pranešime.

Pasak pranešimo, vidutinis gydytojo atlyginimas šių metų pradžioje, palyginti su 2009-ųjų sausiu, sumažėjo 13,6 proc. arba 476 litais. 2009 metų sausį vidutinis gydytojo atlyginimas buvo 3500 litų, 2010 metų sausio mėnesį – 3024 litai.

Atitinkamai už tą patį laikotarpį vidutinis slaugytojo darbo užmokestis sumažėjo 10,4 proc. arba 212 litų. 2009 metų sausį vidutinis slaugytojo atlyginimas buvo 2045 litai, 2010 metų sausį – 1833 litai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...