2010 Gegužės 04

Atlygis

Norimas atlyginimas sumažėjo 6 proc.

veidas.lt

Šiemet balandžio pabaigoje darbuotojai pageidavo 6 proc. mažesnio atlyginimo nei prieš metus. Tai rodo darbo paieškos portalo “Cv.lt” duomenys.

Pasak “Cv.lt” projekto vadovo Tado Rimkaus, šiuo metu gyvenimo aprašymuose įrašytų pageidaujamų atlyginimų vidurkis siekia maždaug 1,7 tūkst. Lt. Šie gyventojų lūkesčiai beveik atitinka tikrovę – Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius Lietuvoje 2009 m. IV ketvirtį siekė 1,6 tūkst. Lt.

“Cvonline.lt” personalo atrankų projektų vadovė Lina Mikolaitienė sako, kad vidutinio lygio specialistų atlyginimai rinkoje perkopia vidurkį, bet per dvejus metus smuko tūkstančiu litų – iki 2,5 tūkst. Lt.

Pasak L.Mikolaitienės, labiausiai atlyginimai krito pardavimo vadybininkams – prieš trejus metus tokiam specialistui darbdavys siūlė 3 tūkst. Lt bazinį atlyginimą plius priedus, o dabar 1–1,5 tūkst. Lt ir priedus. Finansų vadovams, kurie prieš krizę gaudavo 7–10 tūkst. Lt, atlyginimai krito 2,5–3 tūkst. Lt, o programuotojams darbo užmokestis sumažėjo 1–1,5 tūkst. Lt – iki 3–4 tūkst. Lt.

Bene mažiausiai atlyginimai krito biurų administratorėms, nes jie rinkoje ir taip buvo vieni mažiausių – dabar jos uždirba vidutiniškai 500 Lt mažiau nei prieš dvejus metus – 1,5–2,5 tūkst. Lt.

L.Mikolaitienės pastebėjimu, pastaruoju metu padaugėjo transporto vadybininkams skirtų darbo siūlymų. Šiuo metu jų atlyginimai siekia apie 2 tūkst. Lt plius priedai, o prieš porą metų toks darbuotojas gaudavo 3 tūkst. Lt ir daugiau.

“Cvonline.lt” atstovės nuomone, prie atlyginimų kritimo rinkoje prisidėjo ne tik krizė, bet ir patys darbuotojai, sutinkantys dirbti už minimalų atlygį. Paprastai tokie žmonės jau pirmą dieną ima naršyti po darbo skelbimus ir ieškotis geriau mokamo darbo, bet atlyginimų vidurkiui padaro meškos paslaugą – vadovai, ieškodami naujų darbuotojų, jau siūlo mažesnį darbo užmokestį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...