2010 Balandžio 16

Premijos

Kauno rajone ugniagesių algoms trūkstant lėšų, jų vadovams dalinami priedai

veidas.lt

Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos (KRPST), kuri skundžiasi bloga finansine padėtimi ir dėl to stabdo dviejų ugniagesių gelbėtojų komandų veiklą, administracijos darbuotojai gavo 60-80 proc. atlyginimo dydžio priedus.

Tai paaiškėjo Kauno rajono savivaldybės administracijos specialistams atlikus KRPST auditą. Nustatyta, kad KRPST direktorius Saulius Grukauskas už praėjusius metus trims administracijos darbuotojams skyrė 60-80 proc. dydžio priedus. Tai jis padarė savo sprendimu, be steigėjų – Kauno rajono savivaldybės ir Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos – žinios, rašo “Lietuvos žinios”.

Viršydamas įgaliojimus S.Grukauskas per praėjusius metus sau ir keliems pavaldiniams išmokėjo 50 tūkst. litų už papildomus darbus. Audito specialistų teigimu, šie pinigai skirti už darbus, kuriuos jie privalėjo atlikti pagal savo pareigas.

Išsidalyti 50-70 proc. darbo užmokesčio dydžio priedus KRPST direktorius, pavaduotojas ir buhalteris spėjo ir šiemet, kai Kauno rajono savivaldybės tarybos nariai aktyviai diskutavo apie dviejų tarnybai priklausančių ugniagesių gelbėtojų komandų veiklos stabdymą dėl lėšų stygiaus. Pasak auditorių, jie taip pat išmokėti neteisėtai.

Tikrintojai nustatė, kad pernai tarnyba nepanaudojo 24 tūkst. litų biudžeto lėšų. Jos, pasibaigus metams, turėjo būti grąžintos į savivaldybės biudžetą. Tačiau pinigai biudžeto nepasiekė.

Didžioji dalis tarnybos neinventorizuota, o kitų daiktų išvis nepavyko rasti. Kai kurie automobiliai nenaudoti, tačiau kelionės lapuose nurodyta, kad jais važiuota gesinti gaisrų, pilta degalų. Skaičiuojama, jog taip gali būti iššvaistyta apie 25 tūkst. litų. Kur dingo už šiuos pinigus pirkti degalai – nežinoma.

Tikrintojų surinkta medžiaga bus pristatyta Kauno rajono savivaldybės tarybos nariams. Pasak savivaldybės atstovės spaudai Vilmos Kasperavičienės, jie nuspręs, ar apie tarnybos administracijos padarytus pažeidimus pranešti specialiosioms tarnyboms. KRPST dalininkų susirinkime rengiamasi svarstyti įstaigos vadovo S.Grukausko atleidimo klausimą.

Tačiau, kaip aiškino administracijos direktorius konservatorius Vytas Bancevičius, auditorių aptikti pažeidimai neišgelbės dviejų ugniagesių komandų. “Visiems ugniagesiams išlaikyti pinigų neužteks”, – įsitikinęs V.Bancevičius.

Vyriausybė devynioms ugniagesių komandoms finansuoti Kauno rajono savivaldybei šiemet skyrė 1,4 mln. litų – po 155 tūkst. litų kiekvienai tarnybai. Pasak rajono vadovų, šių pinigų pakaktų tik atlyginimams sumokėti, bet neliktų nei degalams, nei pastatams ar automobiliams prižiūrėti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis tvirtino, kad sunkiomis sąlygomis vienai ugniagesių gelbėtojų komandai rajone užtektų 160 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. pipiras pipiras rašo:

    Taigi matosi visiškas neūkiškumas ir ne vertinamos vyriausybės pastangos išlaikyti ko daugiau darbo vietų ir galbūt sąmoningas kenkimas prieš Lietuvą kovoje su be darbyste.Tokius vadovus būtina traukti teisminėn atsakomybėn,bet ne tik atleisti iš darbo ,padaryti valstybei nuostoliai turi būti sugrąžinti į biudžetą ,bet ne palikti savanaudžių kišenėse


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...