2011 Sausio 23

Užsienis

Portugalijoje vyksta prezidento rinkimai

veidas.lt

Portugalijoje sekmadienį prasidėjo balsavimas prezidento rinkimuose, kuriuos, kaip rodo apklausos, jau pirmajame rate turėtų laimėti dabartinis centro dešiniųjų prezidentas Anibalas Cavaco Silva (Anibalas Kavaku Silva).

Rimtos paskolų krizės ištiktos šalies rinkėjai, kurių iš viso yra 9,6 mln., gali balsuoti nuo 8 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku iki 19 valandos. Jie turi išrinkti vieną iš šešių kandidatų. Pirmieji balsavimo rezultatai turėtų būti paskelbti maždaug valanda po to, kai rinkimų apylinkės baigs savo darbą.

Tačiau prognozuojamas rekordinis rinkėjų pasyvumas – apatija šių rinkimų atžvilgiu žmones apėmė dėl susirūpinimo didėjančiu nedarbu ir skurdu, šaliai pradedant jau trečią per vienus metus taupymo planą.

71 metų A.Cavaco Silva, ekonomistas ir pagrindinės opozicinės partijos – socialdemokratų – narys, laikomas favoritu. Praėjusią savaitę jis perspėjo rinkėjus dėl “labai aukštos” galimo antrojo rinkimų rato kainos.

Keturios apklausos, kurių rezultatai buvo paskelbti penktadienį, paskutinę rinkimų kampanijos dieną, rodo, kad prezidentas surinks 54,6-59 proc. balsų ir daugiau kaip 30- čia proc. aplenks savo pagrindinį varžovą – 74 metų poetą Manuelį Alegre (Manuelį Alegri), kurį remia opozicijoje esantys socialistai, tarp jų – premjeras Jose Socratesas (Žozė Sokratišas), ir kraštutiniai kairieji.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...