2011 Sausio 24

Užsienis

Portugalijos prezidentas Cavaco perrinktas

veidas.lt

Portugalijos prezidentas Anibalas Cavaco Silva (Anibalas Kavaku Silva) sekmadienį jau per pirmąjį balsavimo turą buvo perrinktas antrai penkerių metų kadencijai ir pažadėjo siekti mažinti nedarbą bei skolą užsieniui.

71 metų ekonomikas A.Cavaco Silva, priklausantis opozicinei konservatyviai Socialdemokratų partijai, surinko 52,9 proc. balsų, rodo sekmadienio vakarą paskelbti beveik galutiniai rinkimų rezultatai.

Jo pagrindinis varžovas socialistas Manuelis Alegre (Manuelis Alegri), surinko 19,7 proc. balsų, bet šiuose rinkimuose po blankios ir neintensyvios kampanijos balsavo rekordiškai mažai – mažiau nei 47 proc. rinkėjų.

“Svarbiausi prioritetai – kovoti su nedarbo rykšte, sumažinti išorinę skolą ir sustiprinti ekonomikos konkurencingumą”, – sakė prezidentas.

“Būsiu pasitikėjimo, stabilumo ir solidarumo garantas, – pridūrė A.Cavaco Silva. – Mūsų laukia didelis ir labai daug reikalaujantis uždavinys”.

Apie 9,6 mln. Portugalijos piliečių galėjo rinktis iš šešių kandidatų.

A.Cavaco Silva per rinkimų kampaniją akcentavo savo patirtį, nors socialistų vyriausybės vadovaujama šalis tebėra smarkiai įsiskolinusi ir stengiasi išvengti bankroto.

“Tikiu, kad Portugalijai labai svarbu išlaikyti politinį stabilumą, siekiant išspręsti problemas”, – sakė savo balsalapį į urną įmetęs prezidentas.

Anksčiau vietos žiniasklaida dėl vangios balsavimo pradžios kaltino šaltus orus.

Portugalijoje didėja nerimas dėl skurdo ir didėjančio nedarbo, pasiekusio 11 proc., kai Lisabona pradėjo įgyvendinti jau trečią diržų veržimo planą per pastaruosius metus.

“Balsavau už Cavaco, nes jis teikia daugiausiai pasitikėjimo”, – 73 metų Gloria Mendes (Glorija Mendes) sakė atidavusi savo balsą sostinėje Lisabonoje.

Apklausos rodė, kad A.Cavaco Silva, kurį palaiko konservatyvioji parlamento mažuma, lengvai įveiks 74 metų M.Alegre, oficialiai remiamą socialistų ir kraštutinių kairiųjų.

Nuo Portugalijos diktatūros pabaigos 1974 metais visi prezidentai būdavo perrenkami antrai kadencijai.

Ankstesnius prezidento rinkimus 2006 metais A.Cavaco Silva, kuris buvo šalies premjeras 1985-1995 metais, per pirmąjį turą laimėjo prieš susiskaldžiusį kairįjį sparną, kurio pagrindiniai kandidatai buvo M.Alegre ir buvęs socialistas prezidentas Mario Soaresas (Mariju Suarišas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...