2014 Spalio 16

Politikos studijų absolventai dešrų nekemša

veidas.lt

Ne visi socialiniai mokslai yra pasmerkti būti bedarbių kalve – tai parodė trečiasis „Veido“ studijų programų reitingas. Šį kartą – politikos mokslų. Lietuvos darbo biržoje (LDB) užsiregistravo vos 40 šiųmečių politikos studijas universitetuose krimtusių absolventų.

 

Politikos studentai, kaip ir kiti likimo broliai, pasirinkę studijuoti socialinius mokslus, gąsdinami, kad baigus esą teks skrosti žuvis kur nors Norvegijoje. Tačiau bent šiemet jų tokia nelaimė neištiko.

Šią vasarą politikos mokslų bakalauro ar magistro laipsnį šalies universitetuose gavo maždaug pusė tūkstančio absolventų, ir tik mažiau nė dešimtadalis jų karjerą pradėjo darbo biržoje. Kadangi po jų studijų nepraėjo nė pusmetis, „Veido“ kalbinti pašnekovai užtikrintai prognozuoja, kad net toks mažas skaičius trauksis kas mėnesį ir sulig Naujausiais metais visi politikos mokslų absolventai iš darbo biržos išsilakstys.

Maloniai nustebinusią statistiką apie politikos studentų įsidarbinimą galima palyginti su visų bedarbių „su aukštuoju“ paveikslu, kurio niūrumą atskleidė „Veido“ sudaryti universitetų ir kolegijų reitingai. Jie parodė, kad beveik pusė visų pernai baigusiųjų aukštąsias mokyklas užsiregistravo LDB, o metams besibaigiant 5 tūkst. tos laidos absolventų darbo vis dar neturėjo.

Prestižinė, bet (ne)perspektyvi

Prieš porą metų viename naujienų portale pasirodė skaitytojo laiškas-raginimas „Nestokite jūs į tuos politikos mokslus“. Esą, tai nors ir prestižinė, bet neperspektyvi specialybė, be to, ir siūloma net keliose aukštosiose mokyklose, suprask, „pagaminamas“ politikos specialistų perteklius. Žinoma, neraginame priešingai – stoti tik į politikos mokslus, tačiau vertinant bent jau šių metų absolventų rezultatus matyti, kad perspektyvų darbo rinkoje jie rado, nors to laiško autorius ir prognozavo priešingai.

Kad suklydo pasirinkdamas politikos mokslus, nė karto nepagalvojo ir Vaidotas Šernius. Savo pasirinkimu jis nesuabejojo siekdamas nei politikos mokslų bakalauro, nei magistro laipsnio Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (VDU PMDF). Vaidotas sutinka, kad jo studijoms taikomas prestižiškumo epitetas yra teisingas, ir patikina gavęs jei ne puikų, tai gerą išsilavinimą.

„Aš studijavau politikos ir tarptautinių santykių mokslus, nes tai buvo nepaprastai įdomu. Gal ir neįgijau konkrečios specializacijos, bet galiu drąsiai sakyti, kad studijos pagilino mano suvokimą ir praplėtė pasaulėžiūrą“, – pasakoja VDU absolventas, kone visą magistrantūros studijų laiką praleidęs Astanoje, Kazachstane, ir Sankt Peterburge, Rusijoje.

Vis dėlto jis svarsto, kad kai politikos studijas organizuoti pasišovė net keli skirtinguose miestuose įsikūrę universitetai, kyla grėsmė, jog ilgainiui susidarys šių specialistų perteklius. Bet rinktis politikos studijų Vaidotas neatkalbinėja. Jo įsitikinimu, galimybės darbo rinkoje priklauso ne nuo diplomo, bet nuo paties absolvento.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-39-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. hm hm rašo:

  taigi aisku, kad VDU yra didziausia bedarbiu kalve pagal LDB duomenis, o stai cia viena idarbino.

 2. Gina Acampora Gina Acampora rašo:

  Sveiki visi, mano vardas yra Gina Acampora, šiandien aš kalbėjau kaip laimingiausias žmogus visame laukiniame pasaulyje, ir aš pasakiau savimi, kad bet kuris skolintojas, kuris išgelbės mano šeimą nuo prastos situacijos, pasakysiu vardą visam laukiniam pasauliui ir Aš taip džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad mano šeima grįžta gerai, nes turėjau paskolą 100 000 JAV dolerių, kad galėčiau pradėti visą gyvenimą dėl savo profesijos, nes aš esu viena mama, su 4 vaikais ir visame pasaulyje atrodė Kaip jis buvo pakabintas ant manęs, kol aš susitiko su Juo siunčiama paskolos kompanija, kuri pakeitė mano gyvenimą ir mano šeimos, Dievo baiminanti firma, Nora Mildred, ji buvo gelbėtojas Dievas išsiųstas išgelbėti savo šeimą ir iš pradžių maniau, kad tai nebuvo Bus galima, kol aš gavau paskolą 100 000 JAV dolerių, ir aš patarčiau bet kuriam asmeniui, kuris iš tikrųjų turi paskolą, kreiptis į poną Nora Mildred elektroniniu paštu. noramildred.loan@hotmail.com, nes jis yra labiausiai suprantamas ir nuoširdus paskolų paslaugos


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...