Studijos

Lietuvos ateitis

veidas.lt

Vos prieš porą savaičių Gintę Petrulionytę, gavusią keturis valstybinių brandos egzaminų šimtukus, Valdovų rūmuose sveikino aukščiausi valstybės politikai, o šiuo metu Druskininkų „Ryto“ gimnazijos absolventė dirba padavėja kurorto kavinėje. Ji džiaugiasi aptarnavimo sektoriuje jau spėjusi pramokti rusų kalbos ir sako, kad atostogas, nors ir trumpas, vis tiek turės. Po jų kels sparnus į Jungtinę Karalystę.

TRYS KLAUSIMAI

veidas.lt

Trys klausimai Nacionalinio egzaminų centro direktorės pavaduotojui dr. Pranui Gudynui.

Skaičiai

veidas.lt

29 766 – tiek stojančiųjų užpildė prašymus priimti studijuoti į Lietuvos universitetus ir kolegijas, iš jų 20,5 tūkst. vidurinį išsilavinimą įgijo šiemet.

Studijos

Veidas.lt

Liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas.

Nuomonė

Veidas.lt

Ar nėra pamiršta priekaištauti ir mokslo bei eksperimentinės plėtros organizatoriams, t.y., tiems, kurie nustatė mokslininkų auginimo tvarką, ir kurie sukūrė moksliniams tyrimams skiriamų lėšų paskirstymo tvarką bei atsiskaitymo už juos sistemą?

veidas.lt

Per tris savaites intensyvių vasaros kalbos kursų „Soros International House“ (SIH) programose išmokstama panašiai tiek, kiek per vieną semestrą. Atostogų laiku rengiamų kursų grafikai lankstesni, formuojami atsižvelgiant į individualius lankytojų poreikius, tereikia nugalėti karštymečio tingulį ir pasirinkti tinkamą programą.

veidas.lt

„Kolegijų sektorius – nepelnytai primirštas, jam stinga didesnio valstybės institucijų dėmesio“, – įsitikinęs Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas prof. dr. Viktoras Senčila.

Kolegijų reitingai

veidas.lt

„U-Multirank“ Lietuvos kolegijoms už mokslą ir žinių perdavimą vėl parašė pažymį „prasčiau nei vidutiniškai“. Pajamas iš mokslo taikomosios veiklos dauguma jų padidino, nors ir vos vos. Kolegijos ramina, kad užsakymų daugėja, tik kad kai kurių jų vertė – 10 eurų.

veidas.lt

Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) jau keletą metų iš eilės išlaiko Vakarų Lietuvos aukštojo mokslo lyderės poziciją tarp stojančiųjų. Net 41 proc. visų bakalauro studentų regione renkasi šią mokslo įstaigą. KVK orientuojasi į praktinį valstybės ir krašto specialistų poreikį, todėl beveik du trečdaliai jaunuolių studijoms gauna valstybės finansavimą.

Korupcija

veidas.lt

„Patys kuria programas, patys rašo vadovėlius, patys recenzuoja, patys važinėja jų reklamuoti. Ir dar už mokesčių mokėtojų pinigus“, – piktinasi mokytoja Nijolė Bartašiūnienė. Gal bent vadovėliai nemokami, nes juk mokesčių mokėtojai už juos jau susimokėjo mažiausiai dukart? Juokaujat.

Abitūros egzaminai

veidas.lt

„Nežinau, turbūt gerai neparašyčiau nė vienos temos. Gal nebent „Dvaras lietuvių literatūroje“. Bet irgi ne, nes nieko iš nurodytų autorių nemoku mintinai, o reikia citatų. K.Donelaičio moku mintinai, bet tos citatos netinka duotai temai“, – ką reiktų daryti šiųmečio abituriento kailyje gavus lietuvių kalbos ir literatūros egzamino temas, balsiai svarsto Maironio literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Jei būtų galimybė balsuoti JAV prezidento rinkimuose, kurį kandidatą pasirinktumėte?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...