2011 Rugpjūčio 10

Politikas: atėjo laikas sėsti prie derybų stalo su Baltijos AE statytojais

veidas.lt

BFL
“Bandymai Lietuvos siekį užsitikrinti energetinę nepriklausomybę pavaizduoti kaip savo atominės elektrinės, kuri būtų atsvara regione jau įgyvendinamiems projektams, statybą, tėra tik politinės deklaracijos, neturinčios nieko bendro su tikra nepriklausomybe”, – RBMC pareiškė Lietuvos Seimo deputatas Bronius Bradauskas, Lietuvoje žinomas verslininkas ir artimas velionio pirmojo Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko bičiulis.

“Lietuva neturi nuosavų energetinių išteklių ir neturi nuosavo kuro atominei elektrinei. Tai yra, šia prasme šalis visada bus priklausoma nuo importo ir visada bus kokios nors kitos valstybės interesų akiratyje.”

Esant tokioms aplinkybėms, Bronius Bradauskas pirmenybę teikia Rusijai, manydamas, kad “Lietuva privalo ryžtis bet kokios formos bendradarbiavimui su Rusija energetikos srityje. Tai gali būti dalyvavimas Baltijos atominės elektrinės valdyme įsigyjant būsimos įmonės akcijų, vienoks ar kitoks dalyvavimas jos statyboje arba koks nors kitas abipusiai naudingas būdas”.

Deputatas pažymėjo, kad Rusija turi nuosavų urano šaltinių, išplėtotų technologijų ir tokių objektų, kaip atominės elektrinės, valdymo patirties.

“Manau, tai būtų variantas, kur laimėjimas būtų tikras. Ir, kalbant apie pasekmes, jis būtų saugus, nes asmeniškai netikiu, kad Lietuvai pavyks pastatyti savo atominę elektrinę ir kad eksploatuojama būsima Lietuvos atominė elektrinė Visagine bus saugi.”

“Kalbant paprastai, šalis pirmiausia turi galvoti apie savo šiltą kailį. Ir tik apsirūpinusi pati turi pradėti galvoti, kaip aprengti kaimynes”, – pareiškė B. Bradauskas, kalbėdamas apie Lietuvos siekius atkreipti kaimynių – Lenkijos, Latvijos ir Estijos – dėmesį į savo atominį projektą.

“Man sunku pasakyti, kaip tiksliai esant tokiai padėčiai pasielgtų mano velionis draugas, Lietuvos Prezidentas, Jo Ekscelencija Algirdas Brazauskas, bet jis buvo labai geras ir sumanus strategas. Jis tikrai bandytų sėsti prie derybų stalo su rusais ir iš atominio projekto, kuris vis tiek bus pastatytas prie pat Lietuvos sienos, gauti kuo daugiau naudos Lietuvai. Bet kuriuo atveju jis, remdamasis savo autoritetu, užkirstų kelią tokioms rezoliucijoms dėl Baltijos atominės elektrinės, kokias Lietuva priima šiandien.”

Nekomercinė partnerystė “Tarptautinės žurnalistikos plėtros paramos centras Rusijos-Baltijos žiniasklaidos centras” (RBMC) atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų ir ekonomistų nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. nesuprantu nesuprantu rašo:

  kaip save gerbiantis leidinys gali tokį briedą viešinti, nors Veidas jau senai prarado savo veidą ir čia matyt jūsų prekinio veido išraiška. Sėkmės kovojant del didžiosios tevynės finansavimo, žiūrėk gal ir numes kokį kaulą. Vertinu jūsų sudėtingą darbą, juk konkurencija išties didelė kai dėl savo gabaliuko loja tiek pakalikų.

 2. Sindeiki Sindeiki rašo:

  Po kiek opiumas liaudziai?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...