2010 Gegužės 10

Atostogos

Poilsiavietes gelbėtų tik saulėta vasara

veidas.lt

Kokybiškesnių poilsinių prie ežerų valdytojai tikisi, kad prognozuojama karšta vasara po prastos pernykštės papildys ištuštėjusias jų kišenes.

Štai Molėtų rajono Mindūnų kempingas gali pasigirti jau dabar išnuomojęs visus namelius kai kuriems vasaros savaitgaliams ir turįs nemažai užsakymų ilgesniam poilsiui. Čia šią vasarą šešiavietis namelis su karštu vandeniu kainuos 150 Lt per parą.

Kito Molėtų kempingo “Obuolių sala” vadybininkė Lina Urbonavičiūtė apgailestauja, kad dabar nebeatvyksta ilsėtis darbuotojų kolektyvai, iš kurių kempingas anksčiau gaudavo didžiausias pajamas. Šią vasarą savaitgaliais keturių vietų namelis čia kainuos 200 Lt, o darbo dienomis – 180 Lt. Šiemet vadybininkė laukia geros vasaros – jau užsakyta maždaug trečdalis vietų birželį, klientai skambina ir dėl kitų mėnesių.
Nors prabanga tviskančiame “Belvilyje” prie Bebrusų ežero keturvietis namelis savaitgaliui vis dar kainuoja 700 Lt, Molėtų turizmo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė pastebi ir kitą tendenciją, išryškėjusią pernai: nemažai žmonių renkasi poilsines, kuriose leidžiama tiesiog pasistatyti palapinę. Jiems net pigiausia lova namelyje už 15 Lt per brangi. Vis daugiau atsiranda ir klausiančių patarimo, kur rasti neprivatizuotų paežerių ir ten per atostogas apsigyventi nemokamai.

Priešingai nei kolegos prie ežerų, pajūrio poilsiaviečių savininkai optimizmu netrykšta: pinigus ir anksčiau skaičiavę Šventosios lankytojai, šiemet poilsį užsisako dar vangiau, nors lova pačiame Šventosios centre siūloma už 20 Lt – penkiais litais pigiau nei pernai.

Poilsinių savininkai pastebi, kad lietuvių atostogas reguliuoja saulė. “Sprendimą dėl savaitgalio prie jūros miestiečiai priima tik ketvirtadienį po pietų – atsižvelgdami į orą, – paaiškina “Saulėtekio” poilsinės Šventojoje savininkas Edmundas Narušis ir priduria: – Jei orai bus blogi, ateis tikroji krizė”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...