2010 Gruodžio 21

Turizmas

Kaimo turizmo sodybos jokio atsigavimo nejaučia

veidas.lt

Šiemet metų galo šventėms kaimo turizmo sodybas retas renkasi. Jei, tarkime, ankstesniais metais Naujųjų metų šventei kaimo sodybas reikėdavo užsisakyti vasarą, šiemet dar ir dabar galima išsirinkti gana gerų variantų. “Yra nemažai sodybų, kurios iki šiol vis dar neužsakytos. Tačiau kai kurios sodybos neužsakytos todėl, kad šeimininkai laukia ne bet kokių svečių, o daro atranką. Pavyzdžiui, jie nenori triukšmingų kompanijų”, – sako Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vadovė Regina Sirusienė-Lamauskienė ir priduria, kad, bet kokiu atveju, tokio susidomėjimo kaimo turizmo sodybomis, koks buvo 2008 m., šiemet nėra ir dar greit nebus.

Ukmergės rajone įsikūrusios sodybos “Duburiai” savininkė Irena Tijūnaitienė teigia, kad iki šiol Naujiesiems metams dar niekas neišsinuomojo dviejų jos siūlomų namelių. Tiesa, didysis namas užsakytas jau spalį. Anykščių rajone įsikūrusios sodybos “Svajonių dvaras” savininkas Gintaras Senulis prisimena, kad prieš dvejus metus Naujiesiems sutikti kaimo turizmo sodybas žmonės užsisakydavo dar birželį. “Daugelis neskuba ne vien dėl finansinių galimybių, bet ir dėl to, kad šiandien sodybų yra kur kas daugiau nei prieš dvejus trejus metus”, – paaiškina vyras.

Jo vertinimu, šiemet kaimo turizmo versle visiškas štilis bus nuo vasario iki balandžio mėnesio. Anksčiau žiemos savaitgaliais dažnai sodybose vakarėlius arba seminarus organizuodavo įmonės, dabar daugelis tokių pramogų atsisakė. Bet kainų mažinti kaimo sodybų savininkai neskuba. “Taip yra todėl, kad jau pasiektas dugnas. Kainos per dvejus metus krito perpus. Jeigu dar sumažinsime, dirbsime tik už savikainą”, – patikino G.Senulis.

Priminsime, kad Naujųjų metų nakčiai visą sodybą su patogumais šiemet galima išsinuomoti už 700–1000 Lt, namelį – už 100–300 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...