2010 Kovo 23

Kaimo turizmas

Kaimo sodybos vilioja amatais

veidas.lt

Lietuvos kaimo turizmo sodybos jau ruošia kampelius ES remiamiems amatų kiemeliams įrengti ir kyla į kovą dėl naminukės legalizavimo.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) prezidentė Regina Sirusienė tikisi, kad šiemet sodybų svečių nebemažės – to leidžia tikėtis ir nustoję blogėti šios žiemos, palyginti su pernykšte, rezultatai.

Pasak prezidentės, maždaug trečdalio sodybų savininkai svarsto galimybę pasinaudoti ES parama amatų kiemams įrengti. Tai būtų nauji arba renovuoti statiniai, kuriuose svečiai galėtų pasimokyti tradicinių lietuvių liaudies amatų. Jau šią vasarą viena sodyba ruošiasi kviesti į etnografinio siuvinėjimo centrą, kitoje rengiamas medžio drožybos cechas, o daugelis kaimo turizmo verslininkų planuoja siūlyti duonos kepimo, sūrių slėgimo pamokas. ES ir valstybės parama amatų kiemams gali siekti iki 65 proc. projekto vertės, pasinaudoti parama reikia iki 2013 metų.

Beje, kaimo turizmo verslininkai nenuleidžia rankų ir dėl dar vienos savo nemarios idėjos, kuri esą puikiai praturtintų amatų kiemų pasiūlą, – naminukės legalizavimo. Už asociacijos narių surinktas lėšas netrukus bus atliktas visuomenės nuomonės tyrimas – ar žmonės pritartų naminės degtinės varymo leidimams kaimo turizmo sodybose. Išsiaiškinę tautos valią, kaimo verslininkai ketina kreiptis į politikus. “Nesiekiame girdyti tautos, bet autentiškos užpiltinės, marinatai, degustacijos tikrai praturtintų kaimo turizmo sodybų svečius žiniomis”, – įsitikinusi R.Sirusienė.
Statistikos departamento duomenimis, 2009 m. Lietuvos kaimo turizmo sodybose apsilankė per 245 tūkst. poilsiautojų, jų skaičius, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo 23,7 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...