2010 Gruodžio 20

Rinkimai Baltarusijoje

Po neramumų Minske Baltarusijos valdžia gali nutraukti beveik visų partijų veiką

veidas.lt

Kandidatas į Baltarusijos prezidentus Jaroslavas Romančiukas, kuris yra liberalios Jungtinės piliečių partijos pirmininko pavaduotojas, pasmerkė kai kurių alternatyvinių kandidatų, organizavusių neramumus Minske, veiksmus.

“Dėl to, kad jie, mano nuomone, pasielgė, švelniai tariant, itin neapgalvotai, kenčiame visi mes, ir valdžia šiandien pasiryžusi “užasfaltuoti” visus demokratijos daigus, visas politines partijas”, – pareiškė 44 metų J.Romančiukas agentūrai “Interfax” pirmadienį.

“Mes turime informacijos, kad rengiamas sprendimas uždaryt vos ne visas politines partijas dėl to, kas įvyko gruodžio 19 dieną”, – pridūrė jis.

“Kai mes rengėmės gruodžio 19-ajai, mes iš karto sakėme, kad esame pasirengę prisiimti atsakomybę už reformas, bet Jungtinė piliečių partija ir Romančiukas nėra specialistai organizuoti Aikštę”, – sakė politikas, kuris yra žinomas kaip liberalus ekonomistas ir analitikas.

Todėl mes pasitikėjome tais žmonėmis, kurie viešai sakė, kad jie atsako už Aikštę – Nekliajevas, Sanikovas, Statkevičius. Kai įvykiai aikštėje pakrypo taip netikėtai, tada, žinoma, jiems tenka atsakomybė, nes jie viešai pareiškė, kad organizuoja akciją”, – sakė J.Romančiukas.

Jis nebijo, kad kolegos iš opozicijos stovyklos pavadins jį išdaviku.

“Yra nekaltų aukų, yra provokacijų. Kiekvienas turi galvą ant pečių. Aikštė – tai ne šiaip pasivaikščiojimas, todėl kiekvienas žmogus turi atsakyti už savo veiksmus. Nereikėjo prieiti iki kraštutinumo, juk sako, kad yra aukų”, – pažymėjo kandidatas į prezidentus.

Pasak jo, “dabar valdžia, nesiaiškindama gali priklijuoti etiketes ir atsisakyti kalbėtis su demokratais, jeigu jie visi tokie blogi”.

“Mes manome, jog būtina nuodugniai išsiaiškinti situaciją, ir kaltininkais turi (būti pripažinti) tie, kurie prisiėmė atsakomybę, kas vedė paskui save, o ne visi tie žmonės, kurie yra demokratinių judėjimų atstovai”, – pareiškė J.Romančiukas.

“Aš neatsakysiu kvailystėmis į kvailystes”, – taip jis komentavo galimus priekaištus, kad valdžia jį papirko.

“Mes visa savo kampanija, savo darbu įrodome, kad turime aiškią poziciją. Jeigu šios pozicijos esmė ta, kad mes pritariame taikioms akcijoms, tai nereiškia, kad valdžia papirko Romančiuką ar (Jungtinės piliečių partijos lyderį Anatolijų) Lebedką arba mūsų jaunus vaikinus”, – sakė kandidatas.

“Mes norime, kad mūsų vaikinai, kurie atsidūrė kalėjime, būtų paleisti, kad Anatolijus Lebedka būtų laisvėje, kad Jungtinė piliečių partija ir kitos struktūros toliau dirbtų”, – pažymėjo jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...