2011 Sausio 31

Konfliktas Egipte

Organizatoriai Lietuvoje atšaukė keliones į Egiptą, esamų turistų atostogos netrumpinamos

veidas.lt

Į Egiptą turistus iš Lietuvos skraidinančios bendrovės “Novaturas” ir “Tez Tur” šią savaitę suplanuotas naujas keliones atšaukia. Lėktuvai antradienį, ketvirtadienį, šeštadienį ir sekmadienį į šią neramumų apimtą šalį skris tušti, kad parskraidintų ten jau esančius turistus.

Valstybinio turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas pirmadienį žurnalistams teigė, kad šios dvi bendrovės Egipte esančius turistus į Lietuvą pargabens iki savaitės pabaigos, nekeičiant jų atostogų trukmės. Pasikeitus aplinkybėms jie bus parskraidinti greičiau.

“Tai yra bendra Lietuvos turizmo sektoriaus pozicija. Jūs turbūt suprantate, kad užsakomuosius skrydžius į Egiptą turi “Tez Tur” ir “Novaturas”, kad yra skraidoma vienu lėktuvu”, – po pasitarimo Užsienio reikalų ministerijoje žurnalistams sakė J.Raguckas.

“Šiandien buvo priimti sprendimai, juos priėmė mūsų kelionių organizatoriai, kad šitą savaitę skrydžiai į tą pusę vykdomi tuščiais lėktuvais, kad būtų parvežti žmonės”, – aiškino J.Raguckas.

Jo teigimu, Lietuvos turistai šioje šalyje jaučiasi “pakankamai saugiai”.

Egipte šiuo metu yra 671 šių bendrovių nuskraidintas turistas iš Lietuvos: 517 poilsiauja Hurgadoje, 154 – Šarm El Šeiche.

Keliones į Egiptą vasario mėnesiui jau įsigijusiems žmonėms bus siūlomos alternatyvios kelionės, jie taip pat galės susigrąžinti jau sumokėtus pinigus.

J.Ragucko teigimu, atsisakant kelionių šiuo atveju “nereikia kalbėti apie tai, kad turistui galėtų būti taikomos kokios nors piniginės sankcijos”. Paprastai piniginės sankcijos atsisakant kelionės turizmo teisėje yra numatytos.

“Novaturo” generalinis direktorius Linas Aldonis po susitikimo URM žurnalistams sakė, kad vasario mėnesį bendrovė yra pardavusi beveik visas vietas skrydžiams į Egiptą.

“Šiuo metu situacija kurortuose yra stabili. Jei situacija pasikeistų, yra planas “B”. Numatyti papildomi skrydžiai, kuriais žmonės būtų parskraidinti per parą”, – BNS pirmadienį sakė bendrovės pardavimų ir rinkodaros direktorius Tomas Mikalonis.

Egipte nesiliauja virš 100 aukų pareikalavę protestai prieš šalies valdžią. Didžiausiuose Egipto miestuose nuo praėjusios savaitės siaučia protestuotojai, reikalaujantys prezidento Hosnio Mubarako atsistatydinimo. Šalyje yra paskelbta komendanto valanda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...