2011 Vasario 02

Konfliktas Egipte

Egipto prezidentas Mubarakas žada palikti postą tik po rugsėjį vyksiančių rinkimų

veidas.lt

Egipto prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) antradienį pareiškė, kad nebesieks būti perrinktas per rugsėjį vyksiančius rinkimus, tačiau atmetė į gatves visoje šalyje išėjusių milijono žmonių reikalavimą nedelsiant atsistatydinti.

Šį televizijos transliuotą veterano prezidento kreipimąsi į tautą piktais šūksniai sutiko demonstrantai, kurie vėl nepakluso paskelbtai komendanto valandai ir naktį praleido sostinės Kairo centre esančioje Tahriro aikštėje, tapusioje aštuonias dienas iš eilės vykusių protestų epicentru.

H.Mubarako ryžtas likti prie šalies vairo ir prižiūrėti pereinamąjį procesą taip pat neatitiko politinės opozicijos reikalavimų. Pastaroji pareiškė, kad 30 metų šaliai vadovavęs lyderis privalo pasitraukti vėliausiai penktadienį.

82 metų H.Mubarakas ilgą laiką vengė atsakyti, ar sieks būti perrinktas rugsėjį, taip pat iki šios savaitės dar nebuvo paskyręs savo viceprezidento. Šįkart lyderis tvirtino niekada neketinęs likti valdžioje ilgiau nei iki šių metų.

“Sakau visiškai atvirai ir neatsižvelgdamas į dabartinę padėtį – aš neplanavau kandidatuoti dar vienai prezidento kadencijai, – pareiškė jis. – Praleidau pakankamai laiko, tarnaudamas Egiptui ir jo žmonėms.”

“Šioje šalyje gyvenau, kariavau dėl jos, o mane nuteis istorija, – pridūrė H.Mubarakas, kurio žodžius Tahiriro aikštėje palydėjo tūkstančių pasipiktinusių protestuotojų šūksniai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...