2011 Sausio 13

Politika

Pirmininkaudama ESBO ragins spręsti konfliktus

veidas.lt

Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) prioritetus Vienoje pristatęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pabrėžė, kad svarbiausia užduotimi laiko konfliktų sprendimą.

“ESBO erdvėje egzistuojančių konfliktų sprendimas taikiu ir derybų keliu turi būti svarbiausias mūsų įsipareigojimas, mūsų svarbiausias bendras įsipareigojimas”, – ESBO būstinėje susirinkusiems šalių narių atstovams ketvirtadienį sakė A.Ažubalis.

Jis teigė raginsiąs šalis gerbti tarptautinę teisę ir pabrėžė, kad ESBO kaip organizacija bus vertinama pagal savo veiksmus, o ne pagal deklaracijas.

“Sieksime atnaujinti formalias “5+2″ derybas Moldovos klausimu su rimta darbotvarke. Dėl konflikto Gruzijoje išnaudosime Ženevos procesą pasitikėjimui atkurti ir dirbsime, kad būtų atnaujinta prasminga ESBO veikla Gruzijoje. Remsime aktyvesnes Minsko grupės pastangas pagyvinti politines derybas dėl Kalnų Karabacho”, – kalbėjo ministras.

Kalbėdamas apie rinkimų procesus, jis pabrėžė, kad būtina užtikrinti susirinkimo teisę, vienodą ir laisvą prieigą prie žiniasklaidos, o taip pat laisvę kalbėti “nebijant būti sumuštiems, įkalintiems, ar žūti”.

Jis teigė apgailestaujantis, kad Baltarusijos valdžia nesutiko pratęsti ESBO biuro Minske veiklos, kai šios šalies prezidento rinkimai buvo pripažinti nedemokratiškais ir nelaisvais.

“Raginu persvarstyti šį sprendimą”, – sakė A.Ažubalis

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...