2010 Lapkričio 18

Pirmalaikiai rinkimai

Pirmalaikių parlamento rinkimų nebus

veidas.lt

Opozicinių Seimo frakcijų siūlymas kitų metų pradžioje surengti pirmalaikius Seimo rinkimus žlugo vos pradėjus jį svarstyti.

Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo nepritarė Seimo nutarimo projektui dėl pirmalaikių rinkimų surengimo. Už projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 50, 17 susilaikė.

Šis siūlymas atmestas galutinai, parlamentarai nutarė, kad jo neverta net tobulinti.

Nutarimo projektą dėl pirmalaikių rinkimų pateikęs opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys tvirtino, kad pasitikėjimas Seimu atsidūrė dugne, apklausos rodo, kad juo nepasitiki 90 proc. piliečių.

“Turime atstatyti pasitikėjimą Seimu”, – sakė jis ir pridūrė, kad nauji rinkimai – geriausias būdas pasitikrinti piliečių požiūrį.

Iniciatyvos priešininkai pareiškė, kad dabartinio Seimo paleidimą inicijuoja tie, kurie esą balsavo prieš apkaltą Seimo nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui.

“Jūsų iniciatyva dėl pirmalaikių Seimo rinkimų yra ciniškumo viršūnė. Patys muša, patys rėkia. Patys balsavote prieš apkaltą, o dabar dėl to siūlote paleisti Seimą”, – piktinosi konservatorius Algis Kazulėnas.

Valstietė liaudininkė Rima Baškienė taip pat teigė, kad didelė dalis pasirašiusiųjų dėl pirmalaikių rinkimų yra tie, kurie balsavo prieš apkaltą.

“Ar tai nėra tam tikrų politinių partijų populistinis siekis?” – svarstė parlamentarė.

V.Gapšys tvirtino savo iniciatyvos nesiejantis nė su vienu Seimo priimtu sprendimu.

“Darbietė” Virginija Baltraitienė pasipiktino, kad valdantieji žino, kaip kas balsavo per slaptą balsavimą dėl apkaltos. Dėl to ji kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

“Aš balsavau “už”, ir galiu tą įrodyti”, – pareiškė V.Baltraitienė, kuri savo parašu parėmė pirmalaikių Seimo rinkimų idėją.

Opozicinės Darbo partijos frakcijos siūlymą pirmalaikius Seimo rinkimus surengti kitų metų vasario 13 dieną savo parašais parėmė 50 parlamentarų.

Liberalcentristas Artūras Melianas tvirtino, kad taip greitai surengti rinkimų neįmanoma, nes pagal įstatymus privalu atlikti daug procedūrų. Anot jo, geriausiu atveju rinkimai galėtų įvykti vasarą.

Pagal Konstituciją, pirmalaikiai parlamento rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, jei už jį balsuotų ne mažiau kaip trys penktadaliai (85) Seimo narių.

Diskusijos dėl dabartinės kadencijos Seimo galimybių dirbti toliau kilo, kai praėjusią savaitę per apkaltą Seimo nariai išsaugojo ne savo pažymėjimu kelis kartus balsavusio Aleksandro Sacharuko mandatą, o iš posėdžius praleidinėjusio Lino Karaliaus jį atėmė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...