2010 Gruodžio 26

Prekyba

Pirkėjai pamėgo mažas krautuvėles

veidas.lt

Vilniuje atsiranda vis daugiau mažų maisto krautuvėlių, kurios užsiima bandelių, duonos, sūrių, mėsos produktų bei kitų delikatesų prekyba. Dažniausiai atidaromos įvairios cukrainės ir specializuotos konditerijos parduotuvės.

Pavyzdžiui, Vilniuje tokių jau yra net 65. Mėsa ir jos produktais prekiaujančių krautuvių taip pat pakankamai daug – 53. Tiesa, nemaža jų dalis yra mėsos gamintojų firminės parduotuvės.

Nepaisant to, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovė Zita Sorokienė teigia, kad bendras tokių parduotuvių skaičius nėra pernelyg didelis ir ši rinka dar turėtų smarkiai plėstis.

Dažniausiai maisto produktų krautuvėlės įsikuria senamiestyje ar kitose praeivių mėgstamose vietose. Šiose parduotuvėse galima nusipirkti ne tik tradicinių lietuviškų gaminių, bet ir įvairių gardėsių iš užsienio. Pavyzdžiui, kelerius metus brandinto acto, rankų darbo saldainių, alyvuogių aliejaus, vytinto kumpio ir kt.

Kituose šalies didmiesčiuose tokių parduotuvių kur kas mažiau. Pavyzdžiui, Kaune specializuotos krautuvėlės tėra pavienės, tačiau jau atidarytose klientų netrūksta. Kaune įsikūrusios Senamiesčio krautuvėlės direktorės Gitanos Kleizaitės manymu, klientams jau atsibodo prekybos centruose pirkti prastos kokybės produktus. Jie ieško kainos ir kokybės santykio, todėl ir renkasi šias specializuotas parduotuves.

Krautuvėlių klientai dažniausiai yra nuolatiniai. Užupio krautuvės atstovė Edita Skripkaitė teigia, kad būtent nuolatinių klientų dėka parduotuvė ir išsilaiko.

Tiesa, pardavėjai skundžiasi, kad dėl verslo lengvatų ir skatinimų stokos tokiems verslams kurtis Lietuvoje gana sudėtinga. Didelė mokesčių našta neleidžia plėstis, o leidžia tik šiaip ne taip išgyventi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Už rašo:

  ne isgyventi,o vegetuoti.

 2. ?? ?? rašo:

  Kaip čia užsiregistruoti šitam tinklapy? kažkaip nematau tos skilties.

 3. ?? ?? rašo:

  a

 4. kitas kitas rašo:

  Pagaliau tikrai puiki ideja ir tikiuosi, kad jie isliks…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...