- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pirkėjai pamėgo mažas krautuvėles

Autorius: veidas.lt | 2010 12 26 @ 10:00 | Verslas | 4 Comments

Vilniuje atsiranda vis daugiau mažų maisto krautuvėlių, kurios užsiima bandelių, duonos, sūrių, mėsos produktų bei kitų delikatesų prekyba. Dažniausiai atidaromos įvairios cukrainės ir specializuotos konditerijos parduotuvės.

Pavyzdžiui, Vilniuje tokių jau yra net 65. Mėsa ir jos produktais prekiaujančių krautuvių taip pat pakankamai daug – 53. Tiesa, nemaža jų dalis yra mėsos gamintojų firminės parduotuvės.

Nepaisant to, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovė Zita Sorokienė teigia, kad bendras tokių parduotuvių skaičius nėra pernelyg didelis ir ši rinka dar turėtų smarkiai plėstis.

Dažniausiai maisto produktų krautuvėlės įsikuria senamiestyje ar kitose praeivių mėgstamose vietose. Šiose parduotuvėse galima nusipirkti ne tik tradicinių lietuviškų gaminių, bet ir įvairių gardėsių iš užsienio. Pavyzdžiui, kelerius metus brandinto acto, rankų darbo saldainių, alyvuogių aliejaus, vytinto kumpio ir kt.

Kituose šalies didmiesčiuose tokių parduotuvių kur kas mažiau. Pavyzdžiui, Kaune specializuotos krautuvėlės tėra pavienės, tačiau jau atidarytose klientų netrūksta. Kaune įsikūrusios Senamiesčio krautuvėlės direktorės Gitanos Kleizaitės manymu, klientams jau atsibodo prekybos centruose pirkti prastos kokybės produktus. Jie ieško kainos ir kokybės santykio, todėl ir renkasi šias specializuotas parduotuves.

Krautuvėlių klientai dažniausiai yra nuolatiniai. Užupio krautuvės atstovė Edita Skripkaitė teigia, kad būtent nuolatinių klientų dėka parduotuvė ir išsilaiko.

Tiesa, pardavėjai skundžiasi, kad dėl verslo lengvatų ir skatinimų stokos tokiems verslams kurtis Lietuvoje gana sudėtinga. Didelė mokesčių našta neleidžia plėstis, o leidžia tik šiaip ne taip išgyventi.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pirkejai-pamego-mazas-krautuveles

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.