2013 Spalio 03

Pinganti automobilio nuoma skatina atsisakyti antrojo šeimos automobilio

veidas.lt


„Šiuo atveju vairuotojo pasirinkimą lems tai, kaip dažnai jis vairuoja. Jei važiuojama tik kartą per savaitę, gal tikrai labiau apsimokės automobilį nuomotis, tačiau dėl kasdienio vairavimo smarkiai abejoju“, – teigia autosporto lenktynininkas Benediktas Vanagas.
Akivaizdu – jis pats nuosavo automobilio vairo artimiausiu metu nepaleis. Tačiau dalijimosi automobiliu paslauga kai kurių visuomenės grupių jau pamėgta bei išmėginta ir Lietuvoje. Itin mielai nuomojamus automobilius renkasi fiziniai asmenys, verslo sektorius, taip pat turistai ir trumpam į Lietuvą grįžę emigrantai.
„City bee“ veiklos vadovas Aurimas Drūtys tikina, kad automobilių nuomos bendrovių siūloma paslauga jau šiek tiek pakeitė ir tebekeičia nusistovėjusius žmonių įpročius: „Esame apskaičiavę, kad asmeniniais automobiliais žmonės naudojasi tik 20 proc. savo laiko, likusiu metu jie važinėja tarnybiniais automobiliais. Šeimoje vienu automobiliu naudojantis, o kitą nuomojantis galima sutaupyti nemenką suma automobilio remontui, padangų keitimui ir kt.“
Automobilių nuomos paslauga daugelio vartotojų palankumą pelno savo įvairove (galima rinktis nuo kompaktiško iki krovininio) ir įkainiais, pavyzdžiui, už automobilio nuomą sumokėję 69 Lt (20 Lt už degalus ir 49 Lt už nuomą) per parą, juo galėsite įveikti 50 km (tai yra 1,38 Lt už kilometrą, o tai gerokai pigiau nei taksi). Daugelis vertina ir šios paslaugos patogumą: nuomojamus automobilius galima paimti tiesiog iš gatvės (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje), nes vairuotojai turi jų prisijungimo kodus. Galbūt todėl šiandien vis plačiau kalbama apie tai, kad netolimoje ateityje automobilių nuoma taps dar populiaresnė. O jei nuoma dar labiau pigs, proveržis bus dar akivaizdesnis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Autosostine Autosostine rašo:

  Ir taip skaičiavau ir kitaip, bet tokia paslauga apsimoka naudotis tik norint nuvažiuoti kelis kilometrus po miestą. Jei reikia automobilio kelioms paroms – iškart geriau galvoti apie http://www.autosostine.lt ar panašų nuomos punktą, kur skaičiuojamas mokestis tik už parą, bet ne už kilometrus.

 2. Autobanga Autobanga rašo:

  Aš kol kas nepastebėjau, kad automobilių nuoma labai pigtų. Man atrodo, kad ji pakankamai stabili. Kai kurios auto nuomos paslaugas teikiančios įmonės pasinaudojo valiutos keitimo laikotarpiu ir sukėlė nuomos kainas, tačiau, kai kurios, kurių vadovai sąžiningi, litais buvusias paslaugų kainas pavertė eurais ir nieko nekeitė. Viena iš tokių įmonių – autobanga, kurioje tik grįžęs į Lietuva visada nuomojusi automobilį. Neseniai teko pasinaudoti kompaktinių automobilių nuoma (http://autobanga.lt/pagrindinis/kompaktine-klase) [aš ten ko gero visus automobilius išbandysiu, nes kitur ir nesinuomoju auto, nes bijau nudegti].
  Nuomojantis svarbu, kad sąlygos būtų aiškios ir auto geras. Viskas.

 3. Paulius Paulius rašo:

  Aš tai pastebėjau, kad dabar kainos yra tikrai patrauklesnės nei prieš kelis metus. Pats naudojuosi viešuoju transportu, tad kartais tikrai prireikia išsinuomoti automobilį, todėl matau kas vyksta. Kiek pats ieškojau (Kaune), pasiūla tikrai pakankamai didelė ir kainos normalios (paskutinį kartą iš čia https://autorent24.lt/, tad tikiu jog dauguma pradeda naudotis šia paslauga, nes išties patogu.

 4. William William rašo:

  Traveling without a car is a bit difficult, especially when you want to see everything to travel, and to a country like India, you want to visit not only Mumbai but other cities. https://www.turbonuoma.lt/

 5. Ignas Ignas rašo:

  Man apskritai nesuprantama, kaip gyvenant mieste išvis gali būti reikalingas automobilis. Važiuojant atostogų, nuomojiesi iš https://www.ollex.lt/paslaugos/Automobiliu-nuoma , o mieste keliauti galima su tiek daugybe būdų, kad automobilis iš jų yra pačioje paskutinėje vietoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...