2010 Balandžio 02

Nekilnojamasis turtas

Smuko komercinių patalpų nuomos kainos

veidas.lt

Nuomojamo komercinio ploto kainos didžiuosiuose Lietuvos miestuose dugną pasieks per artimiausią pusmetį. Nekilnojamojo turto bendrovė “Ober-haus” šiuo metu moderniuose biurų pastatuose siūlo išsinuomoti per 80 tūkst. kv. m ploto. O viename didžiausių nekilnojamojo turto tinklalapių “Reals.lt” siūloma nuomotis 763 tūkst. kv. m ploto Vilniuje, 69 tūkst. kv. m ploto Kaune ir 63 tūkst. kv. m ploto Klaipėdoje.

“Ober-haus” duomenimis, šiuo metu šiuolaikinių biurų nuomos kainos nuo jų piko 2008-ųjų viduryje vidutiniškai jau yra sumažėjusios 45–50 proc. Vilniuje vienas kvadratinis metras kainuoja 18–42 Lt, Kaune – 10–35 Lt, Klaipėdoje – 10–35 Lt. Panašius duomenis pateikia ir “E-domus”: sostinėje vidutinė komercinių patalpų nuomos kaina 2008 m. gegužę buvo pasiekusi 45 Lt/kv. m, o dabar krito iki 19 Lt/kv. m, Kaune buvo 28 Lt/kv. m, o dabar stabilizavosi ties 15 Lt/kv. m riba. Klaipėdoje kainos panašios – prieš dvejus metus jos siekė beveik 43 Lt/kv. m, o dabar yra 19 Lt/kv. m.
“Reals.lt” pardavimo vadovo Dariaus Zemensko tvirtinimu, tikėtina, kad kainos dar 4–6 mėnesius šiek tiek kris, ypač neperspektyviose vietose, o arčiau miestų centrų jos turėtų išsilaikyti dabartinio lygio. Brangiausiai patalpos dabar nuomojamos sostinės Gedimino prospekte ir Vokiečių gatvėje. Čia kainos išliko beveik tokios pat, kaip ir prieš dvejus metus – už kvadratinį metrą prašoma iki 45 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...