2011 Kovo 29

Rusija

Nustatyti visi asmenys, susiję su prieš metus Maskvos metropolitene įvykdytais sprogdinimais

veidas.lt

Nustatytos tapatybės visų asmenų, susijusių su sprogimais Maskvos metropolitene praėjusių metų kovo 29 dieną, taip pat paskelbta tiesioginio vykdytojo tarptautinė paieška.

Tai, kaip informuoja britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, pranešė Rusijos tyrimų komitetas (RTK) pirmadienį, sukakus sprogimų metropoliteno Kultūros parko ir Lubiankos stotyse 1-osioms metinėms.

“Nustatytas teroro aktų vykdytojas – 22 metų Gusenas Magomedovas, kilęs iš Dagestano. Tyrimo duomenimis, būtent jis lydėjo dvi teroristes-mirtininkes iš Kizliaro miesto į Maskvą, taip pat vadovavo jų veiksmams teroro aktų įvykdymo dieną”, – pranešė žinybos oficialusis atstovas Vladimiras Markinas interviu agentūrai “Interfax”.

Pasak jo, paskelbta G.Magomedovo paieška, kiti šeši nusikaltimo dalyviai, tarp jų sprogimų organizatorius Magomedalis Vagabovas, buvo nukauti per kovos su terorizmu operaciją pernai vasarą.

Kaip pabrėžė V.Markinas, Tyrimų komitetas toliau tiria sprogimų bylą. “Šiuo metu ją sudaro 110 tomų. Byloje nukentėjusiaisiais pripažinti 168 žmonės”, – sakė komiteto atstovas.

Tuo tarpu maskviečiai antradienį neša gėlių į Maskvos metropoliteno Kultūros parko ir Lubiankos stotis, kur pernai kovo 29 dienos rytą per piko valandą vienas po kito su 40 minučių pertrauka nugriaudėjo du sprogimai. Per juos 40 žmonių žuvo ir daugiau kaip 100 buvo sužeisti.

Tyrimo duomenimis, sprogdinimo įtaisus susprogdino mirtininkės Džanet Abdurachmanova ir Mariam Šaripova. Buvo pranešta, kad abi jos kilusios iš Dagestano.

Praėjus kelioms dienoms po sprogimo internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame žmogus, pasivadinęs Doku Umarovu, pareiškia, kad sprogimai Maskvos metropolitene įvykdyti jo įsakymu.

Barzdotas vyras maskuojamąja uniforma, panašus į ankstesnes čečėnų separatistų lyderio nuotraukas, vadinantis save “Kaukazo emyrato emyru”, teigė, kad “specialiosios operacijos prieš kafirus (netikėlius)” Maskvos metropoliteno stotyse kovo 29 dieną buvo įvykdytos keršijant už tai, ką jis pavadino “Rusijos okupantų surengtomis neturtingiausių Čečėnijos ir Ingušijos gyventojų, kurie rinko meškinius česnakus netoli Arštamio 2010 metų vasario 11 dieną, skerdynėmis”.

Žmogus vaizdo įraše įspėjo Rusijos gyventojus, kad “keršto akcijos” Rusijos teritorijoje bus tęsiamos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...