2011 Kovo 01

Savivaldos rinkimai

Penkios politinės jėgos teigia susitarusios dėl koalicijos Kauno taryboje, tarp jų nėra konservatorių

veidas.lt

Penkios politinės jėgos teigia susitarusius dėl valdančiosios koalicijos formavimo Kauno miesto taryboje. Tarp jų nėra daugumą mandatų laimėjusių Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų.

Antradienio vakarą susitarta, kad Kauno valdžią formuos 4 vietas savivaldybėje turinti Darbo partija, koalicija “Vieningas Kaunas” su 5 mandatais, 6 Socialdemokratų partijai priklausantys savivaldybės tarybos nariai, 4 partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovai bei 3 Liberalų ir centro sąjungos nariai, pranešė Darbo partija.

Kartu Kauno miesto savivaldybėje jie turės 22 mandatus iš 41.

Sutarta, kad Kauno miesto mero postas atiteks koalicijos “Vieningas Kaunas” lyderiui Visvaldui Matijošaičiui, o partijos “Tvarka ir teisingumas” partijos atstovas užims Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus postą.

Trys vicemerų bei tiek pat administracijos direktoriaus pavaduotojų postai atiteks Darbo, Socialdemokratų bei “Tvarkos ir teisingumo” partijoms.

Į Kauno tarybą išrinktas “darbietis” Vydas Gedvilas BNS sakė, kad visi palyginus nedaug mandatų turintys koalicijos partneriai tikisi būti lygiaverčiai partneriai. Esą daugiausia – 12 – mandatų laimėję konservatoriai, jei būtų koalicijoje, imtų diktuoti savo sąlygas.

“Bus paritetiniais pagrindais vadovaujamasi, būsime lygiaverčiai. Jeigu eiti į kitą koaliciją, su tokia didele politine jėga, kuri turi 12 žmonių – aišku, galima, nėra problemų, bet gali diktuoti savo sąlygas”, – sakė jis.

Kauno mieste per savivaldos rinkimus daugumą balsų gavo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, anksčiau jie teigė liekantys miesto valdančiojoje koalicijoje.

Konservatoriai naujos kadencijos Kauno miesto savivaldybės taryboje turės 12 mandatų iš 41.

Dar keturias vietas iškovojo partija “Jaunoji Lietuva”, tris – Liberalų sąjūdis.

Kauno meras, konservatorių atstovas Andrius Kupčinskas antradienio vakarą BNS sakė neatmetantis galimybės, kad TS-LKD dirbs opozicijoje.

“Nesame tie, kurie bet kokia kaina imtų pardavinėti postus”, – sakė meras.

Jis teigė, kad formuoti valdančiąją koaliciją daugiausia mandatų laimėję konservatoriai siūlė visoms į tarybą pateksiančioms partijoms, bet palaikymo iš didžiosios dalies nesulaukė.

Meras sakė nemanantis, kad iš penkių partijų politinių jėgų atstovų sulipdyta koalicija bus patvari ir stipri.

“Alternatyvi koalicija – rinkėjų valios nepaisymas, nes Tėvynės sąjunga gavo daugiausia mandatų. Akivaizdu, kad yra interesas bet kokia kaina ją sudėlioti. Matyt, oligarchiniai, verslo interesai stipresni”, – teigė A.Kupčinskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. rokas rokas rašo:

    valio kaunui ir 5 partijom,salin konservatorius is LIERUVOS


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...