2011 Kovo 03

Savivaldybių rinkimai

Klaipėdoje susitarimą dėl koalicijos pasirašę liberalai ir Rusų aljansas tikisi socialdemokratų paramos

veidas.lt

Klaipėdoje susitarimą dėl valdančiosios koalicijos formavimo pasirašiusios dvi liberalų partijos ir Rusų aljansas tikisi, kad prie jų prisidės ir socialdemokratai.

Rinkimuose daugiausia mandatų uostamiesčio taryboje iškovoję Liberalų sąjūdžio atstovai kartu su Liberalų ir centro sąjunga bei Rusų aljansu trečiadienį pasirašė susitarimą formuoti “valdančiosios koalicijos širdį”, BNS sakė pagrindiniu pretendentu į Klaipėdos merus laikomas liberalas, Seimo narys Vytautas Grubliauskas.

Tačiau susitarimą pasirašiusieji sudaro mažiau nei pusę tarybos narių – 15 iš 31, tad iki tikros daugumos jiems trūksta bent vieno politiko.

“Vakar trys partijos fiksavo ketinimų protokolu, politine sutartimi, kad imasi atsakomybės formuoti valdančiąją koaliciją, prie kurios kvies prisijungti visas politines jėgas, dabar esančias naujoje miesto taryboje, kuriems bus priimtini programiniai dalykai ir buvimo vienoje koalicijoje principai”, – BNS ketvirtadienį teigė V.Grubliauskas.

Pasak politiko, tikimasi, kad koaliciją formuoti kartu su sutartį pasirašiusiaisiais sutiks ir kitos partijos, esą beveik neabejojama dėl socialdemokratų paramos.

“Praktiškai tikėtina, kad valdančiąją koaliciją tikrai papildys Socialdemokratų frakcija. Neatmetu galimybės, kad kai bus pasirašinėjama koalicinė sutartis, ją pasirašys visų partijų frakcijos, kurių, tikiuosi, bus ne keturios, o daugiau”, – kalbėjo jis.

V.Grubliausko teigimu, dėl koalicijos galutinai galėtų būti susitarta per dvi savaites.

Po sekmadienį vykusių savivaldos rinkimų buvusią didžiausią valdančiąją Liberalų ir centro sąjungos frakciją Klaipėdoje pakeitė Liberalų sąjūdis. Pastaroji partija rinkimuose iškovojo 7 mandatus. Antrą-trečią vietas pasidalijo liberalcentristai ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), gavę po 5 mandatus.

Po 3 mandatus gavo socialdemokratai, Rusų aljansas, “tvarkiečiai” ir “darbiečiai”, 2 mandatus iškovojo Rusų sąjunga.

Klaipėdos miesto taryboje iš viso yra 31 vieta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...