2010 Spalio 22

Užsienis

Latvijos vyriausybė – iš dabartinės koalicijos

veidas.lt

Latvijos ministras pirmininkas penktadienį pareiškė, kad po tris savaites trukusių derybų su partijomis jis nusprendė formuoti naują vyriausybę iš dabartinės valdančiosios koalicijos partnerių.

Premjero Valdžio Dombrovskio centro dešinės blokas “Vienybė” spalio 2 dieną užsitikrino 33 mandatus 100 vietų Seime.

V.Dombrovskis sakė, kad po rinkimų svarbiausias darbas buvo pertvarkyti dabartinę koaliciją, kuri turės vadovauti taupymo priemonių įgyvendinimui, tačiau reikėjo surengti derybas, kad šis žingsnis būtų patvirtintas.

Premjeras sakė žurnalistams, kad konservatyvus nacionalistų Nacionalinis susivienijimas “Viskas – Latvijai! – “Tėvynei ir Laisvei” ir Judėjimas už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę”, kuris prie naujosios vyriausybės formavimo prisidėjo paskutinis, sutiko tapti koalicijos nariu.

“Taigi dabar ketiname žengti pirmyn ir tartis dėl galimų ministrų portfelių”, – pridūrė jis.

Kaip pranešama, Nacionaliniam susivienijimui pasiūlytas teisingumo ministro portfelis, į kurį pretenduoja anksčiau jau buvęs šiame poste Gaidis Bėrzinis, taip pat Dzintaras Rasnačas.

Buvusi mažumos koalicija, kuriai taip pat priklausė Žaliųjų ir valstiečių sąjunga, naujajame parlamente turės įtikinamą daugumą – 63 vietas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...