2011 Gegužės 02

Jungtinės tautos

Pasitraukė iš Libijos

veidas.lt

Scanpix

Miniai užpuolus Jungtinių Tautų (JT) būstines, JT iškėlė visą savo tarptautinį personalą iš Libijos sostinės Tripolio į Tunisą, praneša BBC.

Įpykusi minia puolė JT pastatus ir kai kurias užsienio operacijas po to, kai buvo pranešta, kad per NATO antpuolį nužudytas Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) sūnus.

Buvo užpulta Britanijos ambasada Libijoje, dėl to Britanija iš šalies išsiuntė Libijos ambasadorių. BBC reporteriai Tripolyje pranešė, kad Britanijos ambasada visiškai sudeginta, vis dar rusena liepsnos, o aplink mėtosi dokumentai ir nuolaužos. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Viljamas Hagas (William Hague) pareiškė, kad Libijos ambasadorius Omaras Jelbanas (Omar Jelban) per 24 valandas turi išvykti iš šalies.

Negindamas diplomatinių misijų, M. Kadafio režimas “ir vėl nesilaikė tarptautinių įsipareigojimų ir pareigų”, kalbėjo V. Hagas. “Dėl atakų prieš diplomatines misijas mes nekeisime sprendimo saugoti Libijos civilius gyventojus”, – pridūrė jis.

Italijos užsienio reikalų ministras kalbėjo apie “vandalizmo aktus” prieš Italijos ambasadą ir sakė, kad jie “grėsmingi ir niekšiški”. Italija savo ambasadą uždarė kovo mėnesį, ir dabar šaliai atstovauja neseniai prie NATO misijos Libijoje prisijungusi Turkija.

JT pareigūnai informuoja, kad Libijos vyriausybė atsiprašė už išpuolius ir dėl padarytos žalos kaltino įpykusią minią.

Dauguma Vakarų vyriausybių evakavo savo personalą iš Tripolio, kai prieš kelias savaites tarptautinė koalicija Libijoje pradėjo oro puolimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...