2011 Balandžio 19

Konfliktas Libijoje

Libijos režimas pažadėjo užtikrinti “saugų kelią” JT komandoms į apsiaustą Misratos miestą

veidas.lt

Libijos vyriausybė pažadėjo užtikrinti Jungtinių Tautų (JT) darbuotojams “saugų kelią” į sukilėlių kontroliuojamą Misratos miestą, kurį apsiautusios šalies lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafi) pajėgos vis dar bombarduoja jį raketomis ir artilerijos sviediniais.

JT nurodė norinčios įvertinti humanitarinę padėtį Misratoje, kurią Tripolio režimo pajėgos stengiasi užimti per pastarąsias šešias savaites vykstančias įnirtingas kovas. Pasak vieno gydytojo, šie mūšiai jau nusinešė daugiau nei tūkstančio žmonių, daugiausiai civilių gyventojų, gyvybes.

Tūkstančiams žmonių mėginant ištrūkti iš šio uostamiesčio, esančio už maždaug 215 kilometrų į rytus nuo Tripolio, Didžiosio Britanijos vyriausybė paskelbė, kad jos išnuomoti laivai išgabens iki 5 000 migrantų darbininkų. Pirmadienį vienas keltas iš Misratos išplukdė beveik tūkstantį žmonių.

JT atstovas Farhanas Haqas (Farhanas Hakas) sakė, jog sąlyga dėl saugumo užtikrinimo buvo įtraukta į praeitą sekmadienį Tripolyje sudarytą susitarimą su Jungtinių Tautų humanitarinių reikalų vadove Valerie Amos (Valeri Eimos) dėl tarptautinių pareigūnų lankymosi Libijos sostinėje ir kituose šalies miestuose.

M.Kadhafi vyriausybė taip pat sutiko leisti JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro misijai patekti į Misratą, sakė šios tarnybos atstovė Stephanie Bunker (Stefani Banker).

“Norime savo akimis įvertinti padėtį ir nustatyti, kokie yra poreikiai”, – S.Bunker sakė naujienų agentūrai AFP.

Tačiau Raudonojo Pusmėnulio vadovas Misratoje skeptiškai vertino galimybę, kad Tripolio režimas tesės savo pažadą, nes mieste iki šiol sėja paniką smaiperiai, kasetinės bombos ir intensyvus artilerijos apšaudymas.

“Kadhafi kalba daug nesąmonių, – sakė Raudonojo Pusmėnulio pareigūnas Omaras Abu Zaidas. – Be abejo, labai norėtume padėti žmonėms Misratoje. Tačiau mes nepasitikime Kadhafi”.

Pirmadienį šiame mieste driokstelėjo du galingi sprogimai – veikiausiai raketų, paleistų į jūrų uostą, kur į padangę pakilo dūmų stulpai.

Kovos iki sutemų taip pat vyko az Zavijos mieste, esančiame už maždaug 15 kilometrų į pietvakarius nuo Misratos centro. M.Kadhafi pajėgų artilerija smarkiai apšaudė šio miesto gyvenamąjį rajoną, pranešė vienas AFP žurnalistas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...