2011 Kovo 25

Automobiliai

Paruoškite savo automobilį pavasariui

veidas.lt

Netikslus manevravimas, prakiurę vamzdeliai, sugadinti stiklo valytuvai, niekam tikusi variklio alyva – tai ne katastrofos, o tik žemos temperatūros pasekmės. Apskaičiuota, kad eismo įvykiai, kurių priežastis – bloga automobilio techninė būklė, sudaro apie 5 proc. visų nelaimingų atsitikimų kelyje. Pavasaris yra tinkamiausias laikas paruošti automobilį saugiam vairavimui.
„Automobiliu reikėtų rūpintis visus metus, bet po žiemos turėtume skirti ypatingą dėmesį jo techninei būklei. Pavasarį vairuotojai leidžiasi į ilgesnes keliones, kurioms automobiliai gali būti tinkamai neparuošti dėl ilgo laiko, praleisto esant nepalankioms oro sąlygoms“, – konstatuoja „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli.
Žiemą vairuotojai savo transporto priemonėmis tinkamai nepasirūpina. Taigi, atšilus orams, jas patikrinti reikėtų atidžiau. Visų pirma automobilį reikėtų kruopščiau plauti bei valyti ir nepamiršti, kad priežiūros reikalauja ne tik jo kėbulas. Žiemą ant važiuoklės patenka druskų, kurios gali sukelti koroziją, todėl profesionalus šios automobilio dalies plovimas yra būtinas. Svarbu nepamirši, kad žiemą automobiliui kenkia ne tik druska, bet ir ledo ar sniego gabalai, kurie gali jį pažeisti mechaniškai. „Tai, kad automobilis yra apgadintas, sufleruoja ne toks tikslus manevravimas, barškesys važiuoklėje ar girgždesys sukant vairą“, – paaiškina „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.
Sningant ar važiuojant apsnigtu keliu, intensyviau naudojamas vienas svarbiausių automobilio elementų – jo stabdžiai. Dažnas stabdymas, purvas, druska, intensyvesnis ABS ir ESP naudojimas bei žema temperatūra neigiamai veikia stabdžių sistemą. Pavasario pradžia yra idealus laikas patikrinti automobilio stabdžius.
Vairuojant itin svarbus matomumas, taigi nepamirškite pasikeisti valytuvų, kurie po žiemos gali būti sugadinti. Jie nėra skirti tam, kad nuvalytų sniegą nuo priekinio stiklo, tačiau nemažai vairuotojų savo rytinį apsnigto ir apledėjusio automobilio valymo ritualą pradeda būtent įjungdami valytuvus, tai, žinoma, pagreitina jų susidėvėjimą.
Kitas svarbus dalykas – padangos. Žinoma, skubėti nereikėtų, nes šiuo metų laiku oras dažnai kinta ir pasitaiko apledėjusių kelių. „Vasarinės padangos efektyviausios esat aukštesnei nei 7o C temperatūrai. Keičiant padangas svarbiausia atkreipti dėmesį į jų protektorių“, – pataria „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. 20,8 proc. visų eismo įvykių, kurių priežastis – bloga transporto priemonės techninė būklė, nutinka dėl padangų defektų.
Nepamirškite ir kitų automobilio dalių, pavyzdžiui, pagamintų iš gumos, nes jos žemai temperatūrai neatsparios. Taip pat pakeiskite tepalus, alyvą, stiklo plovimo skystį. Pastarąjį rinkitės tokį, kuris efektyvesnis esant aukštesnei temperatūrai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...