2011 Sausio 06

Estija

Partijos – ne aukštesnės už konstituciją

veidas.lt

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) pareiškė, kad šalies įstatymų veikimo negalima sustabdyti per rinkimų kampaniją arba dėl priklausymo kuriai nors partijai.

“Nesuprantama, kodėl dabar kalbama apie tai, kad kodėl, girdi, iš Rytų pusės negalima imti, o iš Vakarų – galima. Iš užsienio iš niekur negalima priimti juridinių asmenų aukų. Tai Estijos įstatymas. Be to, žinoma, kyla ir klausimas: už kokius nuopelnus? Estijos įstatymai bet kuriuo atveju to neleidžia. Jeigu dabar staiga paaiškės, kad kuri nors kita partija kur nors dar kaulijo pinigų, aš reaguosiu lygai taip pat”, – interviu laikraščiui “Postimees” sakė T.H.Ilvesas.

Prezidento nuomone, nei saugumo policijai, nei paprastai policijai neturi reikšmės, ar turima omenyje opozicija ar valdančioji koalicija.

Tai patvirtina tas faktas, kad kai kuriems susijusiems su koalicija asmenims – ar tai būtų vietos savivaldos, ar valstybės tarnautojai – pateikti kaltinimai nusikaltimais tarnyboje. Istorija žino nemažai pavyzdžių, kai buvo žengiami žingsniai, nukreipti prieš asmenis, įeinančius į vyriausybę. Tokiu atveju galėtų kilti klausimas, ar visa tai nėra rinkimų kampanijos dalis.

“Jeigu kas nors teigia, jog negirdėta, kad policija tirtų tokias bylas, taip nėra. Jeigu pažeidžiamas įstatymas, tai ima aiškintis policija – taip yra demokratinėje valstybėje”, – sakė šalies prezidentas interviu laikraščiui “Postimees”.

“Argi partijos yra aukštesnės už įstatymus? Įstatymų veikiamas negali būti sustabdytas nei dėl rinkimų, nei dėl priklausymo kuriai nors partijai”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...