2010 Gruodžio 30

Estija

Ar Talino meras Savisaaras nusišalins nuo politikos?

veidas.lt

Estijos ministras pirmininkas Andrus Ansipas netiki, kad kairiosios Centro partijos pirmininkas Edgaras Savisaaras Edgaras Savisaras) dėl pinigų skandalo nusišalins nuo politikos.

A.Ansipas vėl patvirtino, kad nepasitiki E.Savisaaru.

“Aš netikiu, kad Edgaro Savisaaro politinė karjera baigta dėl pinigų skandalo. Matyt, dėl Savisaaro yra taip, kad daugelis žmonių tiesiog neigia faktus ir nesugeba jų įvertinti etikos požiūriu”, – sakė A.Ansipas interviu Estijos televizijai (ETV), susumuodamas šių metų rezultatus.

Ministras pirmininkas pavadino smerktinu šį su pinigais susijusį skandalą.

“Jis prašė pinigų partijai iš aukšto KGB karininko. O, kaip mes žinome, kaip sakė Putinas, buvusių kėgėbistų nebūna, – pažymėjo A.Ansipas ETV. – Jis man nėra geras Edgaras, o aš jam nesu geras Andrus. Aš nenoriu sudaryti kokių nors apgaulingų įspūdžių. Estijos žmonės žino, kad po 2007 metų balandžio ir gegužės įvykių aš nebegaliu juo pasitikėti, ir visų šių apibūdinimų “geras” ir kitų negali būti”, – sakė premjeras.

A.Ansipas paneigė kai kurių politikų iš Centro partijos teigimus, kad neva vyriausybės vadovas nutekino informaciją užsienio ambasadoriams apie šį finansinį skandalą.

“Aš suprantu Centro partijos norą kalbėti apie tai, kas nutekino informaciją, kodėl buvo prašoma pinigų, kokia informacija nepasiekė visuomenės ir taip toliau. Jie nenori atsakyti į klausimą, kas prašė iš Maskvos pinigų partijos rinkimų kampanijai”, – sakė ministras pirmininkas.

A.Ansipas patvirtino savo interviu, kad saugumo policija neįtraukiama į politinius žaidimus, kaip tai teigia Centro partijos vadovybė.

“Mūsų saugumo policija daro tai, ką ji turi daryti, remdamasi valstybės saugumo įstaigų įstatymu, o valstybės saugumo įstaigų įstatymas numato, kad mūsų specialiosios tarnybos turi nuolat žinoti, ką daro užsienio valstybių specialiosios tarnybos Estijos atžvilgiu, ir jeigu jos imasi ko nors neleistina, mūsų specialiųjų tarnybų pareiga – užkirsti kelią toms piktadarybėms”, – sakė A.Ansipas.

Praėjusią savaitę saugumo policija išplatino pranešimą, jog E.Savisaaras prašė pinigų iš Rusijos, taip pat duomenis apie tai, kad Talino meras drauge su subsidijomis ortodoksų cerkvės statybai Taline užkonspiruotu būdu prašė pinigų ir savo partijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...