2011 Sausio 11

Politika

J.Paleckis šokiruotas sūnaus elgesiu

veidas.lt

Europarlamentaras Justas Paleckis teigia, jog jį šokiravo sūnaus, prieštaringai vertinamo veikėjo Algirdo Paleckio pareiškimai apie Sausio 13-osios įvykius.

“Visada buvau už požiūrį į praeities ir dabarties įvykius atviromis akimis, už diskusijas be jokių “tabu”. Ir vis dėlto pastaraisiais metais vis daugėjo mano sūnaus Algirdo pareiškimų, kurie mane stebino, o kai kurie – ir šokiravo. Prie tokių priskirčiau ir pasakymą, kad 1991-jų sausio 13-osios naktį “savi šaudė į savus”, – pareiškė J.Paleckis.

Antradienį išplatintame politiko pareiškime teigiama, kad, nors ir pripažįsta “kiekvieno teisę eiti savuoju keliu”, jis kelerius metus su sūnumi vis labiau nesusikalba.

“Bet tas kelias, mano galva, turėtų būti grįstas ne tik socialinio teisingumo paieškomis, bet ir atsiribojimu nuo pigaus populizmo, troškimo netinkamomis priemonėmis pritraukti dėmesį. Ir dar – išvadomis iš skaudžių Lietuvos istorijos puslapių”, – cituojamas J.Paleckis.

Europarlamentaro nuomone, apie Sausio 13-osios įvykius, “dabar turi kuo atviriau, detaliau, objektyviau kalbėti liudininkai, o ne kitos kartos žmonės, remdamiesi kitų pasakojimais”.

“Juo labiau – skleisdami ideologiškai nuspalvintas versijas”, – sako politikas.

Antradienį dėl A.Paleckio pasisakymų Sausio 13-osios aukų artimųjų atsiprašė jo brolis Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos televizijos vadovas Rimvydas Paleckis.

Socialistinio liaudies fronto lyderis A.Paleckis pareiškė, kad prieš 20 metų sausio 13-ąją sovietinės kariuomenės daliniams mėginant nuversti Lietuvos valdžią, “saviškiai šaudė į savus”. Dėl šių pasisakymų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariškiai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...