2010 Gruodžio 02

Informacinės technologijos

Parlamentaras siūlo paankstinti perėjimą prie skaitmeninės televizijos

veidas.lt

Seimo Informacinės visuomenės komiteto pirmininkas Vytautas Grubliauskas siūlo paankstinti perėjimo prie skaitmeninės televizijos datą ir perkelti ją iš 2012 metų rudens į vasarą.

“Tai laikas, kuomet televizijos žiūrimumas yra vienas aktyviausių, todėl daug tikslingiau analoginę televiziją būtų išjungti vasarą, pavyzdžiui, liepos 1-ąją”, – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia komiteto vadovas.

V.Grubliauskas perėjimą į skaitmeninės televizijos transliacijas siūlo išbandyti viename regione. Pasak parlamentaro, toks eksperimentas užtikrintų sklandesnį perėjimą prie skaitmeninių televizijos transliacijų.

Bandomasis analoginio televizijos signalo išjungimas viename Lietuvos regione, pasak V.Grubliausko, galėtų būti atliktas 2011 metais: “Tai galėtų operatyviai suteikti informacijos apie galimus trikdžius ir sistemos klaidas”.

V.Grubliauskas premjero Andriaus Kubiliaus ir susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio paprašė informacijos, kaip rengiamasi pakeisti analoginį televizijos signalą skaitmeniniu.

“Stebėdami, kaip prie skaitmeninio televizijos signalo pereina mūsų kaimynai latviai, galime analizuoti jų padarytas klaidas ir geriau pasirengti šiam procesui”, – sako parlamentaras.

Jo nuomone, tam, kad procesas vyktų sklandžiai, būtų galima paskirti vieną atsakingą instituciją, kartu su kuria periodiškai galėtų posėdžiauti ir visų pagrindinių proceso dalyvių komitetas.

“Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad Lietuvos gyventojai sulauktų reikiamos informacijos bei pagalbos spendžiant iškilsiančius techninius klausimus, pavyzdžiui, kaip prijungti skaitmeninės televizijos priedėlius ar antenas”, – sako V.Grubliauskas.

Dabar numatyta perėjimo prie skaitmeninės televizijos data – 2012 metų spalio 29-oji.

Jis taip pat siūlo televizorių, skirtų tik analoginės televizijos transliacijoms, pardavėjai būtų įpareigoti suteikti aiškią informaciją apie tai, kad senos kartos televizijos imtuvams nuo 2012 metų, perėjus prie skaitmeninės televizijos, bus būtini specialūs priedai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...