2010 Lapkričio 09

Skaitmeninė televizija

Išjungus analoginę televiziją, nemokami kanalai liks

veidas.lt

Liko mažiau negu dveji metai iki Vyriausybės patvirtinto antžeminės analoginės televizijos išjungimo termino – 2012 metų spalio 29 dienos. Dabar antžeminę skaitmeninę televiziją jau gali matyti beveik visi Lietuvos gyventojai. Šiuo metu antžeminės skaitmeninės stotys veikia 29 Lietuvos miestuose. Žiūrovai gali matyti net 14 nemokamų televizijos programų – 12 Lietuvos transliuotojų rengiamų programų ir dvi retransliuojamas programas– “BBC World News” ir “TVP Polonia”, tai yra žymiai daugiau nemokamų programų negu kaimyninėse valstybėse ir daugelyje kitų Europos šalių.

Mokamos antžeminės skaitmeninės televizijos paslaugas teikia du retransliuotojai. Visoje Lietuvoje TEO LT, AB savo abonentams siūlo 26 mokamų programų paketą ir papildomai Vilniaus miesto abonentams – 3 raiškiosios televizijos programas. Vilniuje taip pat veikia UAB “Balticum TV”, kuri savo abonentams siūlo 9 mokamų antžeminių skaitmeninių televizijos programų paketą. Pagal 2010 m. sausio mėn. gyventojų apklausą antžemine skaitmenine televizija naudojosi apie 10 % Lietuvos gyventojų.

Diskutuojant apie perėjimo prie antžeminės skaitmeninės televizijos terminus pasigirsta įvairių nuogąstavimų, kad nebelikus antžeminės analoginės televizijos, nežinia kokias programas galės matyti Lietuvos žiūrovai ir kokios įrangos reikės norint žiūrėti skaitmeninę televiziją, kiek tai kainuos, ar bus nemokamų programų ir kt.

Norime pabrėžti, kad tie gyventojai, kurie dabar naudojasi kabelinės televizijos, MDTV, IPTV, palydovinės televizijos ar kitos mokamos abonentinės televizijos paslaugomis, neturėtų nerimauti, nes perėjus prie antžeminės skaitmeninės televizijos visas programas galės žiūrėti kaip ir iki šiol, jiems nereikės jokios kitos papildomos įrangos.

Minėti klausimai labiau aktualūs antžeminės analoginės televizijos žiūrovams. Nors šios televizijos žiūrovų skaičius sparčiai mažėja, tačiau vien analoginę antžeminę televiziją vis dar žiūri nemaža gyventojų dalis, ypač kaimo vietovių gyventojai.

Televizijos žiūrovai, nuogąstaujantys, kad po 2012 metų nematys nemokamų TV programų, turėtų žinoti, kad ir po 2012 metų jie galės nemokamai žiūrėti 12 antžeminių skaitmeninių televizijos programų, kurios ir dabar yra transliuojamos nemokamai: “Lietuvos televizija” (LTV), “LTV2″, “TV3″, “TV6″, “LNK”, “TV1″, “LIUKS!” “INFO TV”, “BTV”, “Sport1″, “Balticum televizija”, “Lietuvos ryto.tv”. Tačiau norint matyti šias nemokamas programas su buitine antena, reikia įsigyti naujo modelio plačiaekranį televizorių su įmontuotu antžeminės skaitmeninės TV imtuvu, palaikančiu MPEG-4 glaudinimo standartą arba antžeminės skaitmeninės televizijos priedėlį (Set-top-box).

Vyriausybė jau yra numačiusi mažas pajamas gaunančioms šeimoms kompensuoti antžeminės skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos įsigijimo išlaidas. Vyriausybė patvirtino “Analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir skaitmeninės televizijos skatinimo Lietuvoje programą”, kurioje nustatyta, kad antžeminės skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos (set-top-box) įsigijimo išlaidos gyventojams turėtų būti kompensuojamos per pusę metų iki antžeminės analoginės televizijos išjungimo datos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Kawalkas Kawalkas rašo:

    Dar jūs nežinote nūsų “valdžios”?. Gal ir bus nemokami kokius du metus


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...