2010 Rugsėjo 14

Teisėtvarka

Seimo narys V.Babilius turi 4 galiojančias nuobaudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus

veidas.lt

Valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) narys parlamentaras Vincas Babilius praeityje ne kartą baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimą, turi 4 galiojančias nuobaudas, antradienį sakė generalinis prokuroras Darius Valys.

Kreipdamasis į Seimo narius D.Valys prašė panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų atsakyti už naujausią savo prasižengimą.

Prokuroro teigimu, V.Babilius liepos 9 dieną keliu Vilnius-Klaipėda savo automobiliu “Volkswagen Touareg” važiavo 165 kilometrų per valandą greičiu, 65 kilometrais per valandą viršydamas leistiną greitį.

“Kiekvienas Lietuvos pilietis privalo atsakyti už savo veiksmus. Seimo nario V.Babiliaus galimai padarytą pažeidimą, kaip ir kitų Lietuvos piliečių pažeidimus, turi svarstyti ir įvertinti teismas”, – pabrėžė D.Valys.

Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Kadangi už V.Babiliaus padarytą pažeidimą numatomas ir areštas, būtinas Seimo sutikimas panaikinti parlamentaro teisinį imunitetą, kad administracinė byla būtų perduota nagrinėti teismui.

Pats V.Babilius antradienį atsiprašė kolegų už padarytą nusižengimą ir ragino balsuoti už jo teisinės neliečiamybės panaikinimą.

“Seimo nario mandatas neturi būti priedanga pasislėpti nuo atsakomybės. Prašau visų palaikyti generalinio prokuroro prašymą”, – teigė V.Babilius.

Kalbėdamas apie generalinio prokuroro minėtas keturias nuobaudas, parlamentaras jas vadino smulkiomis.

“Labai smulkios nuobaudos. Aš jau net neatsimenu jų. Iš tikrųjų pats išsikviečiau policiją, kai subraižiau mašiną, nors dabar draudimo taisyklės to nereikalauja, dėl to gavau nuobaudą. Antra buvo, berods, parkavimas, o trečia – greičio viršijimas 10 kilometrų. Ketvirtos neatsimenu, dovanokite”, – žurnalistams sakė V.Babilius.

Tačiau jis pripažino, kad gautos nuobaudos jį drausmina.

“Turime pripažinti, kad sankcijos lemia vairavimo ypatumus, – teigė jis ir paklaustas, ar daugiau nebelaksto automobiliu, atsakė neigiamai. – Ir ten nulėkiau reikalo prispirtas, tokiomis žmogiškomis aplinkybėmis.”

Anksčiau žiniasklaidai parlamentaras teigė liepą greitį viršijęs, nes skubėjęs pas stomatologą.

Už greičio viršijimą parlamentarui gresia nuo 1000 iki 1500 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo 1 iki 3 mėnesių arba 7 parų administracinis areštas su teisės vairuoti atėmimu 6 mėnesiams.

Išklausius generalinio prokuroro pranešimą dėl prašymo panaikinti Seimo nario teisinį imunitetą, Seimas turėtų sudaryti komisiją, kuri turi parengtų rezoliucijos projektą dėl sutikimo ar nesutikimo leisti suvaržyti parlamentaro laisvę.

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Seimas dar turės baigti svarstyti klausimą dėl parlamentarų Roko Žilinsko, Kazimiero Uokos ir Petro Gražulio teisinio imuniteto panaikinimo. Dėl jų generalinis prokuroras į Seimą kreipėsi per pavasario sesiją, bet tuomet parlamentarai nebaigė svarstyti šių klausimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...