2010 Spalio 05

Terorizmas

Pakistanietis nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl kėsinimosi Niujorke sukelti sprogimą

veidas.lt

Dėl nepavykusio išpuolio Niujorko Taimso aikštėje Pakistane gimusiam JAV piliečiui Faisalui Shahzadui (Faisalui Šahzadui) teismas skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.

Gegužės 1-ąją Niujorko Taimso aikštėje jis mėgino susprogdinti užminuotą automobilį, o po poros dienų jau buvo areštuotas.

“Susiimkite patys, nes karas su musulmonais tik prasidėjo”, – įžūliai pareiškė F.Shahzadas teisėjai prieš paskelbiant verdiktą.

“JAV pralaimėjimas neišvengiamas, ir tai įvyks artimiausioje ateityje”, – grasino jis.

Jis buvo nuteistas antradienio rytą Manhatano federaliniame teisme, kuriame posėdį vedė JAV apygardos teisėja Miriam Goldman Cedarbaum (Miriam Goldman Sedarbaum), kalėti iki gyvos galvos be teisės būti paleistam lygtinai.

30-metis F.Shahzadas prisipažino dėl visų 10 jam pateiktų kaltinimų, įskaitant mėginimą panaudoti masinio naikinimo ginklą ir mėginimą įvykdyti valstybės ribas peržengiantį teroro aktą.

Dar birželio mėnesį jis teisme prisipažino mėginęs “panaudoti masinio naikinimo ginklą” viename judriausių Niujorko rajonų, kur buvo pilna žmonių. Šeštadienio (gegužės 1-osios) vakarą Taimso aikštėje jis pastatė savo užminuotą visureigį “Nissan Pathfinder” ir paliko jį su mirksinčiais avariniais žibintais.

Gatvės prekeiviai skubiai iškvietė policiją, kuri evakavo tūkstančius žmonių. Sprogmenų specialistai išardė propano kanistrų sprogimą turėjusį sukelti įtaisą.

Tyrimą atliekantiems pareigūnams F.Shahzadas sakė sprogmenis gaminti mokęsis pas talibų kovotojus Pakistane. Jį apmokiusi “Tehrik-e-Taliban Pakistan” grupuotė finansavo šį sąmokslą.

Prokurorai prašė teisiamajam F.Shahzadui skirti įkalinimo iki gyvos galvos bausmę, kad būtų apsisaugota nuo galimų kitų jo išpuolių prieš JAV piliečius.

F.Shahzadą pareigūnai areštavo gegužės 3 dieną vėlai vakare Niujorke, kai jis buvo išlaipintas iš lėktuvo, turėjusio skristi į Jungtinius Arabų Emyratus.

Vasario 3 dieną šis vyras turėdamas bilietą į vieną pusę parskrido į Jungtines Valstijas iš Pakistano, kur liko jo žmona su dviem vaikais.

F.Shahzadas imigracijos pareigūnams tada nurodė penkis mėnesius praleidęs Pakistane, kur viešėjo pas savo tėvus, ir kad ketina apsistoti motelyje Konektikute, kol ras darbą.

F.Shahzadas radęs skelbimą internete nusipirko visureigį “Nissan Pathfinder”, kurį vėliau užminavo ir paliko Niujorko Taimso aikštėje.

F.Shahzadas su pardavėju susitiko automobilių stovėjimo aikštelėje prie prekybos centro Konektikute balandžio 24 dieną. Į susitikimą jis atvyko visureigiu “Isuzu Rodeo” tamsintais stiklais.

Už “Nissan Pathfinder” F.Shahzadas sumokėjo 1 300 JAV dolerių 100 dolerių kupiūromis ir atsisakė įforminti sandorio dokumentus.

Vėliau tyrėjams nustatyti F.Shahzado tapatybę padėjo įtariamojo portretas, kurį pagal liudininko parodymus nupiešė dailininkas.

F.Shahzadas turėjo mobilųjį telefoną su išankstinio apmokėjimo SIM kortele ir jam buvo dažnai skambinama iš Pakistano, kai jis pirko “Nissan Pathfinder”.

Jis taip pat skambino į parduotuvę Pensilvanijoje, kur įsigijo M-88 fejerverkų. Šios pirotechnikos priemonės buvo viena iš savadarbio sprogstamojo užtaiso sudedamųjų dalių.

F.Shahzadas visureigyje “Nissan Pathfinder” paliko raktą nuo savo namų Konektikute, rašoma kaltinamajame ieškinyje ir priduriama, kad apieškoję namus tyrėjai rado bomboms gaminti reikalingos įrangos.

Iš Taimso aikštės į Johno F.Kennedy (Džono F.Kenedžio) tarptautinį oro uostą F.Shahzadas nuvažiavo kitu automobiliu, kuriame vežėsi ginklą. Ten ir buvo sulaikytas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...