2011 Gegužės 06

B. Obama apsilankė Rugsėjo 11-osios išpuolių vietoje

veidas.lt

"Veido" archyvas

Praėjus kelioms dienoms po teroristų tinklo “Al Qaeda” lyderio Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) likvidavimo akcijos JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) ketvirtadienį apsilankė Rugsėjo 11-osios išpuolių vietoje Niujorke, kur pagerbė aukų atminimą.

Toje vietoje, kur stovėjo Pasaulio prekybos centro (PPC) dangoraižiai dvyniai, jis padėjo vainiką. Dangoraižiai griuvo 2001 metų rugsėjo 11-ąją, kai į juos rėžėsi du teroristų užgrobti lėktuvai. Čia tada žuvo 2 tūkst. 600 žmonių. Iš viso teroro aktai tą dieną nusinešė 2 tūkst. 976 žmonių gyvybes.

Išpuolių organizatoriumi laikomas O. bin Ladenas naktį į pirmadienį buvo nukautas per operaciją Pakistane. Tūkstančiai amerikiečių į tai reagavo su džiaugsmu.

B. Obama išpuolių vietoje susitiko su aukų artimaisiais. Jis viešai nekalbėjo. Ceremonijoje dalyvavo tik kviestiniai svečiai. Išpuolių metu prezidentu buvęs Džordžas V. Bušas (George W. Bush) atmetė B. Obamos kvietimą kartu apsilankyti “Ground Zero”.

Žuvusieji prisiminti ir prie Pentagono. Čia viceprezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) padėjo gėlių ir taip pat susitiko su aukų artimaisiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...