2010 Gegužės 13

Nusižengimai

P.Gražulis ir K. Uoka patraukti administracinėn atsakomybėn

veidas.lt

Vilniaus policija pranešė, kad dėl parlamentarų “tvarkiečio” Petro Gražulio bei konservatoriaus Kazimiero Uokos veiksmų per seksualinių mažumų eitynes praėjusį šeštadienį pradėtos administracinių teisės pažeidimų bylos.

Jie kaltinami nevykdę pareigūnų nurodymų ar juos įžeidę, kirtę policijos specialiąją juostą ar kitą užtvarą su užrašu “Stop policija”.

Pirmasis pažeidimas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų. Policijos specialiosios juostos ar kitos užtvaros su užrašu “Stop policija”, ribojančios įvykio vietos perimetrą, perėjimas, pervažiavimas, nuplėšimas ar nugriovimas – 100-300 litų baudą.

Tuo pačiu metu pradėta administracinių teisės pažeidimų bylos teisena dėl P.Gražulio apipylimo vandeniu fakto.

“Nedidelis chuliganizmas, tai yra necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį, – užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų arba administracinį areštą iki 30 parų”, – teigiama policijos pranešime.

Vykstant tyrimui, analizuojama turima vaizdo medžiaga ir renkami kiti būtini įrodymai. Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate baigus tyrimą, administracinių teisės pažeidimų bylos bus perduotos teismui.

Per šeštadienį Vilniuje vykusias pirmąsias gėjų eitynes šie du Seimo nariai susigrūmė su teritoriją saugojusiais pareigūnais.

Per gėjų eitynes dėl įvairių pažeidimų iš viso buvo sulaikyta 18 asmenų. Trys iš jų buvo uždaryti parai į areštinę, prieš šešis pradėtas baudžiamasis persekiojimas.

Renginio metu tvarką iš viso prižiūrėjo iki 500 policijos pareigūnų. Eitynėse “Už lygybę” dalyvavo apie 350 žmonių, kuriuos pasitiko apie 1000 priešiškai nusiteikusių protestuotojų.

Mažumų eitynės buvo leistos paskutinę minutę – Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui penktadienį panaikinus žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo sostinės savivaldybės išduotas leidimas renginiui buvo sustabdytas. Į teismą prašydamas sustabdyti eitynes kreipėsi laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas, argumentuodamas galimais neramumais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...