2010 Gegužės 19

Seimo nariai

P.Gražulis ir K.Uoka patraukti administracinėn atsakomybėn

veidas.lt

Neramumus per seksualinių mažumų eitynes kėlę Seimo nariai Petras Gražulis ir Kazimieras Uoka patraukti administracinėn atsakomybėn dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo.

Trečiadienį parlamentarams Vilniaus policijos 1-ajame komisariate buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai.

“Surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, su kuriuo mes, be abejonės, nesutinkame, ir paskyrė datą, kada bus teisme svarstoma. (…) Esame kaltinami tuo, kad neįvykdėme teisėtų policijos reikalavimų, bet manome, kad pati policija laiku nebaigė numatyto renginio”, – po apsilankymo policijoje žurnalistams sakė “tvarkietis” P.Gražulis.

Teismas jo ir kolegos konservatoriaus K.Uokos bylą svarstys birželio 8 dieną.

“Mus kaltina trimis dalimis. Priklausys nuo teismo, ar sumuos tas dalis, ar nesumuos. Daugiausia grėstų maždaug 2000 litų baudos ir kažkur 15 parų (arešto – BNS). Ir taip, ir taip gali būti, priklausomai nuo teismo”, – sakė K.Uoka.

Per praėjusį šeštadienį Vilniuje vykusias pirmąsias gėjų eitynes šie du Seimo nariai susigrūmė su teritoriją saugojusiais pareigūnais ir ragino eiti į užtvertą teritoriją, kai baigsis seksualinių mažumų eitynių renginiui skirtas laikas.

Renginio metu tvarką iš viso prižiūrėjo iki 500 policijos pareigūnų. Eitynėse “Už lygybę” dalyvavo apie 350 žmonių, kuriuos pasitiko apie 1000 priešiškai nusiteikusių protestuotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...