2010 Gegužės 10

Seksaulinių mažumų eitynės

A. Gražulio ir K. Uokos gali laukti apkalta

veidas.lt

Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas liberalcentristas Arminas Lydeka sako, kad taikias mažumų eitynes užsipuolę Seimo nariai “tvarkietis” Petras Gražulis ir konservatorius Kazimieras Uoka gali sulaukti apkaltos proceso.

A.Lydeka tvirtina iš pradžių laukiantis teisėsaugos sprendimų, nes, jei būtų Generalinės prokuratūros prašymas Seimo narius leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, Seimas spręstų ir tai, ar parlamentarų atžvilgiu pradėti apkaltos procesą.

Teikimas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui galimas esant vienam šių pagrindų: jam šiurkščiai pažeidus Konstituciją, sulaužius priesaiką, įtarus padarius nusikaltimą.

“Kol kas neaišku, kokia atsakomybė lauktų Seimo narių, pagal Administracinių teisės pažeidimų ar Baudžiamąjį kodeksą, ir šiuo klausimu yra skirtingų teisininkų nuomonių, todėl imtis tolesnių žingsnių bus galima, kai paaiškės teisėsaugos vertinimas”, – BNS sakė ŽTK vadovas.

Tuo atveju, jei parlamentarų atsakomybė būtų įvertinta pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, pasak A.Lydekos, svarstytina, ar apkaltos procesą būtų galima inicijuoti kitais pagrindais.

“Tokiu atveju pradėčiau konsultacijas su teisininkais, ar jie matytų pagrindą pradėti Seimo nariams apkaltą, ir nuo rezultatų priklausytų kiti veiksmai, kol kas tam dar per anksti”, – sakė parlamentaras.

ŽTK pirmininkas pirmadienį išplatino pareiškimą, kuriame sako, kad jam gėda, jog minėti du parlamentarai dirba Seime.

“Man gėda, kad P.Gražulis ir K.Uoka dirba Seime. Gėda, kad jie ne tik nesuvokia konstitucinių žmogaus teisių, bet ir spjauna į įstatymus, provokuoja neapykantą, kursto riaušes”, – rašoma A.Lydekos pareiškime.

Taip pat jis dėkoja policijai, kuri “apgynė žmogaus teises ir į vietą pastatė net tik įsiaudrinusių tamsuolių minią, bet ir du Seimo narius”.

“Sunku suvokti, kam dėl taikaus renginio reikėjo kelti tiek daug triukšmo, plūstis ir grūmoti kumščiais. Dabar tenka tik apgailestauti, kad pasauliui pasirodėme kaip barbarai”, – tvirtina ŽTK vadovas.

Jis taip pat sako, kad apgailėtinai atrodo ne tik “provincialios lietuvių diskusijos lytinės orientacijos tema”, bet ir laikinojo Generalinės prokuratūros vadovo “išsigandusios mergaitės” pozicija.

Per šeštadienį vykusias pirmąsias seksualinių mažumų eitynes parlamentarai “tvarkietis” P.Gražulis bei konservatorius K.Uoka susigrūmė su eitynes saugojusiais pareigūnais.

Policija juos ketina siekti patraukti administracinėn atsakomybėn dėl riaušių kurstymo.

“Prašysime bausti šiuos asmenis pagal administracinę atsakomybę už riaušių kurstymą. Jei ne šie du piliečiai, renginys būtų praėjęs be didelių incidentų”, – šeštadienį žurnalistams sakė Vilniaus policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Mažumų eitynės buvo leistos paskutinę minutę – Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui penktadienį panaikinus žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo sostinės savivaldybės išduotas leidimas renginiui buvo sustabdytas. Į teismą prašydamas sustabdyti eitynes kreipėsi laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas, argumentuodamas galimais neramumais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...