- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

P.Gražulis ir K. Uoka patraukti administracinėn atsakomybėn

Autorius: veidas.lt | 2010 05 13 @ 19:05 | Lietuva | No Comments

Vilniaus policija pranešė, kad dėl parlamentarų “tvarkiečio” Petro Gražulio bei konservatoriaus Kazimiero Uokos veiksmų per seksualinių mažumų eitynes praėjusį šeštadienį pradėtos administracinių teisės pažeidimų bylos.

Jie kaltinami nevykdę pareigūnų nurodymų ar juos įžeidę, kirtę policijos specialiąją juostą ar kitą užtvarą su užrašu “Stop policija”.

Pirmasis pažeidimas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų. Policijos specialiosios juostos ar kitos užtvaros su užrašu “Stop policija”, ribojančios įvykio vietos perimetrą, perėjimas, pervažiavimas, nuplėšimas ar nugriovimas – 100-300 litų baudą.

Tuo pačiu metu pradėta administracinių teisės pažeidimų bylos teisena dėl P.Gražulio apipylimo vandeniu fakto.

“Nedidelis chuliganizmas, tai yra necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį, – užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų arba administracinį areštą iki 30 parų”, – teigiama policijos pranešime.

Vykstant tyrimui, analizuojama turima vaizdo medžiaga ir renkami kiti būtini įrodymai. Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate baigus tyrimą, administracinių teisės pažeidimų bylos bus perduotos teismui.

Per šeštadienį Vilniuje vykusias pirmąsias gėjų eitynes šie du Seimo nariai susigrūmė su teritoriją saugojusiais pareigūnais.

Per gėjų eitynes dėl įvairių pažeidimų iš viso buvo sulaikyta 18 asmenų. Trys iš jų buvo uždaryti parai į areštinę, prieš šešis pradėtas baudžiamasis persekiojimas.

Renginio metu tvarką iš viso prižiūrėjo iki 500 policijos pareigūnų. Eitynėse “Už lygybę” dalyvavo apie 350 žmonių, kuriuos pasitiko apie 1000 priešiškai nusiteikusių protestuotojų.

Mažumų eitynės buvo leistos paskutinę minutę – Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui penktadienį panaikinus žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo sostinės savivaldybės išduotas leidimas renginiui buvo sustabdytas. Į teismą prašydamas sustabdyti eitynes kreipėsi laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas, argumentuodamas galimais neramumais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/p-grazulis-ir-k-uoka-patraukti-administracinen-atsakomyben

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.