2011 Kovo 04

Finansai

Obligacijų paklausa kelis kartus viršijo pasiūlą

veidas.lt

Tarptautinėse rinkose Lietuvos trečiadienį išplatintos 750 mln. JAV dolerių (apie 1,875 mlrd. litų) dešimties metų trukmės obligacijų emisijos paklausa tikriausiai gerokai viršijo pasiūlą, tuo tarpu palūkanos atitinka rinkos sąlygas, teigia finansų ekspertai.

“Mūsų žiniomis, už vieną pageidautą įsigyti obligaciją tarpininkams, tokiems kaip mes, tebuvo pasiūlyta 0,1-0,3 vieneto, o tai reiškia, kad pasiūla paklausą galėjo viršyti nuo 3 iki 10 kartų. Tiesa, tikriausiai buvo ir išimčių – tai priklauso nuo tarpininko santykių su pačiu platintoju”, – dienraščiui “Verslo žinios” sakė banko “Finasta” nuosavų investicijų dileris Rokas Bancevičius.

SEB banko Kapitalo rinkos skyriaus vadovas Vytautas Ašaka teigia, kad bendra naujųjų obligacijų paklausa galėjo siekti nuo 5 iki 6 mlrd. JAV dolerių ir tai iš tiesų yra daug.

“Didelį susidomėjimą patvirtina ir pirmąją prekybos dieną kritęs obligacijų pelningumas antrinėje rinkoje”, – tvirtino V.Ašaka.

Finansų ministerija kol kas neviešina, kiek obligacijų investuotojai norėjo įsigyti.

Naujos Lietuvos obligacijų emisijos metinis kuponas yra 6,125 proc., o pelningumas siekė 6,375 procento. Obligacijos platintos mažesne nei nominali vertė, todėl jų pelningumas yra didesnis.

“Vertinčiau, kad pasiskolinta už rinkos palūkanas ir tikrai nebuvo permokėta už valstybės riziką. Akivaizdu, kad neramumai tokiose besivystančiose šalyse kaip Libija kojos šį kartą nepakišo”, – sakė R.Bancevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...