2011 Gegužės 11

K. Michailovas nuteistas iki gyvos galvos

veidas.lt

BFL

Dėl Medininkų žudynių buvęs OMON pareigūnas Konstantinas Michailovas trečiadienį nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Vilniaus apygardos teismas patenkino prokurorų prašymą ir skyrė jam maksimalią bausmę dėl Lietuvos valstybės sieną saugojusių septynių pareigūnų nužudymo 1991 metais.

43 metų Latvijos pilietis, anksčiau turėjęs Nikulino pavardę, taip pat turės atlyginti valstybei 2,3 mln. litų žalą.

Teismas paskelbė, kad pareigūnai buvo nužudyti tyčia, o užpuolikai suvokė, kad užpuolė valstybinę įstaigą . Į Lietuvos pareigūnus iš automatų su garso slopintuvais ir pistoleto “Makarov” buvo paleista 16 šūvių į galvą ir kitas kūno vietas.

Šiuo metu teismas skaito motyvus, nuosprendį klauso ir būrys nukentėjusiųjų – pareigūnų našlės ir vaikai.

K. Michailovas nuosprendį dar galės apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

K. Michailovas yra vienintelis nuteistasis Medininkų byloje. Prokurorų teigimu, tyrimas dėl kitų įtariamųjų – taip pat buvusių omonininkų – būrio vado Česlavo Mlyniko ir šio būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo bei Aleksandro Ryžovo – yra atskirtas ir tęsiamas toliau. Juos Rusija išduoti atsisako.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, “Aro” pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas. Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas buvęs muitininkas Tomas Šernas. Anot Lietuvos prokurorų, šį nusikaltimą padarė buvusios Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikai iš Rygos.

Pagal pateiktus kaltinimus, 1991 metų liepos 31-osios ankstų rytą kraupią žmogžudystę įvykdė trijų Rygos OMON pareigūnų grupė, kurioje buvo K.Michailovas, A. Laktionovas ir A. Ryžovas. Jiems įvykdyti nusikaltimą liepė jų vadas Č. Mlynikas.

K. Michailovas 2007 metais buvo sulaikytas Latvijoje ir perduotas Lietuvai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...