2011 Balandžio 13

Sprogimas Minske

Sulaikyti du įtariamieji dėl teroro akto Minsko metropolitene

veidas.lt

Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos Vyriausiosios kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija valdybos darbuotojai sulaikė du įtariamuosius baudžiamojoje byloje dėl sprogimo Maskvos metropolitene, pranešė žurnalistams trečiadienį generalinio prokuroro pavaduotojas Andrejus Švedas.

“Tai du žmonės, su jais atliekami tyrimo veiksmai, atliktos pirmosios apklausos, dalyvaujant advokatams, ir gauti pirmieji parodymai”, – pažymėjo generalinio prokuroro pavaduotojas.

Pasak jo, šiuo metu tikrinamos sulaikytųjų sąsajos su sprogimais, įvykdytais prieš kelerius metus Vitebske ir švenčiant Nepriklausomybės dieną Minske 2008 metų liepos 3 dieną.

“Duomenų apie galimas jų sąsajas su šiais sprogimais gauta iš pačių įtariamųjų”, – sakė A.Švedas.

“Kiek jie susiję su ankstesniais sprogimais – mes dabar aiškinamės”, – pažymėjo generalinio prokuroro pavaduotojas.

Pasak jo, remiantis vaizdo įrašu Maskvos metropolitene, “labai įtikėtina, kad vienas sulaikytųjų yra vykdytojas”.

A.Švedas pažymėjo, kad abu sulaikytieji yra Baltarusijos piliečiai, kilę iš vieno srities centrų.

“Jie jau seniai pažįstami, anksčiau nebuvo teisti”, – pažymėjo generalinės prokuratūros atstovas.

Atsakydamas į klausimą, kuri Baltarusijos KGB vadovo Vadimo Zaicevo vakar paskelbtų versijų dabar tiriama, generalinio prokuroro pavaduotojas pranešė, kad tiriama nauja versija. Pasak A.Švedo, “vienas fotorobotų sutampa”.

“Mes jau vakar buvome pasirengę paskelbti fotorobotus ir vykdytojų vaizdo atvaizdus, be susilaikėme. Tai buvo taktinė gudrybė”, – pridūrė jis

“Vaizdo siužete, kurį parengė KGB kovos su terorizmu valdybos darbuotojai, aiškiai matyti, kokiu nuoseklumu vyko tragiški įvykiai”, – pažymėjo A.Švedas.

Pasak jo, “vaizdo įraše aiškiai matyti, kaip įtariamasis atvyksta į stotį “Kupalovkaja”, nusileidžia į “Oktiabrskaja”, perone palieka krepšį ant suoliuko ir išeina, darydamas kažkokius rankos judesius striukės kišenėje, po to įvyko sprogimas”.

Balandžio 11 dienos vakarą Minsko metropoliteno stotyje “Oktiabrskaja” įvyko sprogimas. Naujausiais duomenimis, 12 žmonių žuvo ( dešimt iš jų atpažinti), daugiau kaip 190, tarp jų trys Rusijos piliečiai, buvo sužeisti.

Balandžio 13-oji paskelbta Minske gedulo diena.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...