2010 Gruodžio 31

Rusija

Nuosprendis Chodorkovskiui apskųstas

veidas.lt

Buvusio naftos bendrovės “Jukos” vadovo Michailo Chodorkovskio ir buvusio tarptautinio finansinio susivienijimo “Menatep” vadovo Platono Lebedevo gynėjai apskundė Maskvos Chamovnikų teismo nuosprendį jų antrojoje byloje.

“Galima sakyti, kas skundas išankstinis, nes mes kol kas neturime nuosprendžio teksto, nėra protokolų kopijų”, – sakė M.Chodorkovskio advokatė Karina Moskalenko agentūrai “Interfax” penktadienį.

Ji pažymėjo, kad skundas paduotas per tokį trumpą laiką, nes būsimos dešimt dienų, numatytos įstatyme kasacijai paduoti, bus poilsio dienos.

“Dabar skundą sudaro devyni puslapiai. Kai gausime dokumentus, jį išplėsime”, – sakė ji.

Vakar Maskvos Chamovnikų teismas paskyrė buvusiam naftos bendrovės “Jukos” vadovui Michailui Chodorkovskiui ir buvusiam tarptautinio finansinio susivienijimo “Menatep” vadovui Platonui Lebedevui po 14 metų laisvės atėmimo bendrojo režimo kolonijoje antrojoje baudžiamojoje byloje, atsižvelgdamas į pirmąjį nuosprendį.

Kaip pranešė “Interfax” korespondentas, nuosprendyje sakoma, kad abu teisiamieji pripažinti kaltais dėl grobimo ir pinigų plovimo.

Antrojoje baudžiamojoje byloje M.Chodorkovskiui ir P.Lebedevui paskirta po 13,5 metų laisvės atėmimo. Drauge su atliekama bausme pagal pirmąjį nuosprendį jie iš viso praleis kolonijoje 14 metų.

Teismas nusprendė, kad bausmės laikas nuteistiesiems bus skaičiuojamas nuo 2007 metų vasario, bet jiems bus įskaičiuotas laikas, atliktas pagal pirmąjį bausmės terminą, tai yra faktiškai bausmė bus skaičiuojama no 2003 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Manyčiau, kad prisižais su apeliacijomis savo. Kitas teismo nuosprendis + 5 metai abiem…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...